Monster, Netflix’te izleyenleri şok etmeye devam edecek

Monster Jeffrey Dahmer Story

Jeffrey Dahmer’ın kan donduran cinayetlerine odaklanan ilk sezonuyla büyük ilgi gören Monster, Netflix’te en az iki sezon daha devam edecek.

Son yıllarda American Horror Story, Feud, Ratched gibi ses getiren çok sayıda diziye imza atan Ryan Murphy’nin son işi olan Monster: The Jeffrey Dahmer Story, geçtiğimiz ay Netflix’te izleyici ile buluştu. Kurbanlarını hunharca öldürdükten sonra parçalayıp yiyen Jeffrey Dahmer’ın kan donduran hikayesini ekrana taşıyan dizi, büyük ilgi gördü. Öyle ki dizi Stranger Things’in ardından Netflix’in bugüne kadar en çok izlenen ikinci İngilizce dizisi oldu. Monster’ın tüm dünyada büyük ilgi görmesi, dizinin yeni sezonlarla devam etmesinin önünü açtı.

Netflix, Monster’a ikinci sezon onayını verdi. Hatta bununla da kalmayıp şimdiden üçüncü sezon için de yeşil ışık yaktı. Ancak ikinci ve üçüncü sezon Jeffrey Dahmer ile alakalı olmayacak. American Horror Story’de olduğu gibi Monster da bir antoloji dizisi. Yani her sezonunda farklı bir hikaye anlatacak. Ancak ana tema aynı kalacak. Yani dizi her sezonunda hikayesiyle kan donduran bir caniye odaklanacak.

monster 2

Ryan Murphy’nin yaratıcısı olduğu dizinin ikinci ve üçüncü sezonunda hangi karakterlere odaklanacağı şimdilik belirsizliğini koruyor. Ancak ilk sezondaki Jeffrey Dahmer gibi gerçek hayatta da akıllarda yer etmiş bir caniye, büyük ihtimalle de seri katillere odaklanacak. İkinci sezonda hikayenin odaklanacağı caninin kim olacağının önümüzdeki haftalarda netlik kazanması bekleniyor. Çünkü Netflix büyük bir başarıya imza atan bu diziyi zaman kaybetmeden ekranlara döndürmek isteyecektir. Bunun için de 2. sezonun hazırlıklarına bir an önce başlanması gerekiyor.

Öte yandan Netflix yine Ryan Murphy imzası taşıyan ve ilk sezonuyla büyük ilgi gören The Watcher dizisine ikinci sezon onayını verdi.

Siber suç çeteleri hızla büyüyor