Michael Jordan’da kripto paralara ilgisiz kalamadı

Amazon, kripto para ile ödeme kabul edecek!

Kripto paralar her türlü önyargı, korku ve devletlerin müdahalesine rağmen popülerleşmeye devam ediyor. Bu akıma son katılan kişi ise Michael Jordan oldu.

Michael Jordan’da kripto paralara ilgisiz kalamadı. Son zamanların en popüler iki konusundan biri pandemi ise diğer kuşkusuz kripto paralar. Bazen düşüşleriyle bazen zengin eden yükselişleriyle gündeme gelen kripto paralar, son zamanlarda ise en çok ünlüler tarafından çıkarılan NFT’ler ile adından bahsettiriyor.

NFT rüzgarını en son katılan isim ise tüm zamanların en iyi basketbolcularından biri olarak gösterilen Michael Jordan ve oğlu Jeffrey Jordan oldu.

Baba oğul kafa kafaya vererek Heir Inc. isimli bir şirket kuran ve bu şirkete sermaye olarak da 10 milyon dolar yatıran ünlü isim, blok zincir ve web 3.0 teknoljisini bir araya getirerek Solana alt yapısını temel alan bir proje üretecek.

Metaverse evrene ünlüler yağıyor!

Michael Jordan’da kripto paralara ilgisiz kalamadı

Bu projeye bağlı olarak bir de “Heir” isimli kripto para çıkarmayı düşünen ünlü isim, bu sayede ünlü isimlerle NFT sahiplerini bir araya getirmeyi, özel etkinliklerde NFT sahiplerine ayrıcalıklar tanımayı, yemek, görüşme, imza etkinliği gibi organizasyonlar için bu NFT’leri kullandırmayı amaçlıyor.

Bu son örnekten de görüleceği üzere, her ne kadar devletler kripto paraların önüne bir set çekmeye çalışsa da, özellikle NFT’lerin verdiği sınırsız imkanlar, insanların kendi paralarını oluşturabilme imkanı gibi avantajlar, her geçen gün kripto para dünyasına giren ünlülerin sayısını arttırıyor. Kripto para dünyasına giren ünlülerin artması da beraberinde yeni kullanıcıları getiriyor. Bakalım tüm dünyayı etkisi altına alan bu kripto para furyasının sonu nasıl bitecek?

Kripto para pazarında kanlı Cuma!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir