Oyun dünyasında kurallar yeniden yazılıyor!

Razer, BlackShark V2 ile espor'un nihai kulaklığını duyurdu

Oyun sektörü yavaş yavaş yeni bir döneme geçiyor. Bugüne kadar yaşadığınız oyun deneyimlerini unutun çünkü artık yeni bir dönem başlıyor.

Oyun dünyasında kurallar yeniden yazılıyor! Pandeminin vurduğu yüzlerce hatta binlerce sektör saymak mümkün. Bununla birlikte bazı alanlar var ki pandemiden kötü etkilenmek bir yana, adeta bu süreçte yeniden doğup hacimlerini kat kat arttırdı. Bunların başında da oyun sektörü geliyor.

Özellikle pandeminin getirdiği “kapanma” süreçleri oyun dünyasına olan talebin artmasına neden oldu. Öyle ki yakın zamana kadar ülkemizde bile “oyun” denildiği zaman daha çok genç işi olarak algılanan sektör, artık 7’den 70’e herkesin ilgilendiği bir eğlence türü halini aldı. Bu durum ise, gerek oyun tecrübelerini gerekse de oyun dünyasının yeniliklerini beraberinde getiriyor.

Yapılan analizlere göre, oyun sektörü 2026 yılında 300 milyar dolarlık bir hacme ulaşacak. Bu hacme ulaşması aşamasında ise, öncelikle daha iyi, daha güçlü bilgisayarlara olan talebin artacağı öngörülüyor. Bunun yanında sadece bilgisayarlara değil, mouse, monitör, kulaklık gibi oyun ekipmanlarına olan talebin de artacağı düşünülüyor.

caviar ps5

Oyun dünyasında kurallar yeniden yazılıyor!

Hepsi bu kadar da değil, özellikle MetaVerse fırtınası da düşünüldüğü zaman, yakın zamanda sanal gerçeklik ekipmanlarına olan talebin de artacağı, bu taleplerle birlikte oyun dünyasında da VR oyunlarının hem çeşidi hem de sayısının artacağı da 2022 yılının öngörüleri arasında yer alıyor. Ayrıca eSpor’a olan ilginin artacağı, 2022 yılında eSpor’un önceki yıllara göre büyük bir sıçrama içerisine gireceği ve takipçi kitlesini katlayacağı da oyun dünyasının artık eskisi gibi olmayacağını düşünenlerin en önemli iddialarından biri.

Tabi ülkemizin bu teknolojik gelişim ve ekipman talebine ne derecede ayak uydurabileceği ya da ülkemizdeki oyunseverlerin bu gelişime ne ölçüde katılabileceği kuşkulu. Ancak 2022 yılı dünyanın geri kalanı için oldukça parlak bir dönemin başlangıcı olabilir.

Dying Light 2 Stay Human PC sistem gereksinimleri


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir