Ana SayfaGenelMeta şirket kaynaklarının kullanılmasıyla ilgili sorun yaşıyor!

Meta şirket kaynaklarının kullanılmasıyla ilgili sorun yaşıyor!

The Wall Street Journal’ın haberine göre Meta avukatları, şirket kaynaklarını kötüye kullandığı iddiaları üzerine giden COO Sheryl Sandberg’i araştırıyor. İşte detaylar.

Gazete, soruşturmanın “birkaç yıl” geriye gittiğini ve Meta çalışanlarının Sandberg’in kişisel projeleri üzerindeki çalışmalarını incelediğini söylüyor. Sandberg şirketten ayrıldığını ilk duyurduğunda, The Wall Street Journal, şirketin yaklaşan etkinliklerini planlarken şirket kaynaklarını uygunsuz kullanıp kullanmadığını incelediğini bildirdi. Şimdi, WSJ soruşturmaya biraz daha ışık tuttu.

Meta  şirket kaynaklarının kullanılmasıyla ilgili sorun yaşıyor!

Meta avukatlarının, Facebook personelinin Sandberg’in vakfı Lean In ile olan ilişkisine ve onun en son kitabı Option B’nin tanıtımına yardımcı olmak için yaptıkları çalışmaları inceliyor. Şirket ayrıca Sandberg’in Facebook çalışanlarını hakkında olumsuz bir hikayeyi ört bas etmek amacıyla kullandığına dair raporları da araştırıyor. Şirket, bu tür çalışmaların Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na düzgün bir şekilde açıklanmaması durumunda ortaya çıkabilecek düzenleyici endişeleri gidermeye çalışıyor olabilir. Rapora göre, Sandberg sonunda “çalışanların kişisel işlerine harcadığı zamanı şirkete geri ödemesi istenebilir”.

Şirket, The Wall Street Journal’a yorum yapmaktan kaçındı. Soruşturma, Sandberg’in şirket içindeki statüsünün son yıllarda ne kadar değiştiğini gösteriyor. WSJ’nin belirttiği gibi, hem Sandberg hem de Mark Zuckerberg’in kişisel yaşamları şirkete yakından bağlı. Meta, kişisel güvenlik ve seyahat masrafları için her yıl milyonlarca dolar harcıyor ve her iki yönetici de kişisel projelere yardımcı olmaları için Facebook çalışanlarını görevlendirmiş durumda. Sandberg’in şimdi bu eylemler için incelemeye tabi tutulması, etkisinin ne kadar azaldığını gösteriyor.

Telegram kurucusu, ücretli özelliklerin yakında geleceğini doğruladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting