Ana SayfaGenelTelegram kurucusu, ücretli özelliklerin yakında geleceğini doğruladı

Telegram kurucusu, ücretli özelliklerin yakında geleceğini doğruladı

Mayıs ayında uygulamanın beta sürümüyle ortaya çıkan bu kilitlenebilir Telegram özellikleri, yakında ödeme yapan kullanıcılara sunulacak. İşte tüm detaylar.

Telegram kurucusu Pavel Durov, uygulamanın bu ay içinde Telegram Premium adlı bir abonelik planı başlattığını doğruladı. Durov, planla birlikte gelen belirli faydaları tartışmamakla birlikte, ödeme yapan kullanıcılara ekstra özellikler, hız ve kaynakların yanı sıra uygulamanın en son tekliflerine ilk erişim sağlayacağını söyledi. Durov, birçok insanın hizmetten sohbet, medya ve dosya yükleme sınırlarını yükseltmesini istediğini açıkladı. Ancak, bunu herkes için yapmak, karşılayabileceğinin ötesinde büyük trafik ve sunucu maliyetlerine yol açacak. Görünüşe göre uygulama, mevcut özelliklerini ücretsiz tutarken “en talepkar hayranlarına” daha fazlasını vermenin tek yolunun bu yükseltilmiş limitleri ücretli bir seçenek olarak sunmak olduğu sonucuna varmış.

Telegram kurucusu, ücretli özelliklerin yakında geleceğini doğruladı

Hizmetin kurucusu ayrıca kullanıcılara Telegram’ın ücretli bir katmana sahip olmasına rağmen yeni ücretsiz özellikler yayınlayacağına dair duyurusunda güvence verdi. Ayrıca, ücretsiz kullanıcılar bile, ödeme yapan üyeler tarafından gönderilen normalden daha büyük belgeleri, medyayı ve çıkartmaları görüntüleyebilme dahil olmak üzere Premium seçeneğin yeni geleceklerinden bazılarının keyfini çıkarabilecekler. Teknoloji yayını Beebom tarafından önceki bir rapor, Premium abonelerin 4 GB’a kadar dosya yükleme yeteneğine sahip olacağını ve diğer şeylerin yanı sıra katılabilecekleri kanal sayısı söz konusu olduğunda ödeme yapmayan kullanıcıların sınırlarının iki katına kadar yararlanacağını söylüyor. Beebom ayrıca Premium aboneliğin ayda 5 dolara mal olacağını da belirtti.

Twitter yeni tweet raporlama araçlarını herkese sundu

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting