Ana SayfaGenelMeta personel çıkarımlarına hız kesmeden devam ediyor!

Meta personel çıkarımlarına hız kesmeden devam ediyor!

The Wall Street Journal’da yer alan yeni bir rapora göre Meta, maliyetleri düşürmek için personel çıkarmaya ve ekipleri yeniden düzenlemeye başladı. İşte tüm detaylar.

Şirket görünüşe göre değişiklikleri işten çıkarma olarak çerçevelemek istemiyor, ancak daha önemli kesintilere hazırlanırken “önemli sayıda çalışalaı sessizce görüştüğü” bildiriliyor. Şimdiye kadar kaç Meta çalışanının etkilendiği belli değil. Rapora göre şirket maliyetleri düşürmek için işçi çıkarmaya devam edecek gibi. Meta, çalışanların şirket içinde yeni işlere başvurmalarına izin veriyor, ancak çalışanların bunu yapmak için yalnızca 30 günlük bir penceresi var. The Journal’a göre sonuç, “iyi bir itibara ve güçlü performans incelemelerine sahip çalışanların düzenli olarak dışarı atılması” olarak neticelendi.

Meta personel çıkarımlarına hız kesmeden devam ediyor!

Şirket, bir süredir, Mark Zuckerberg’in “ekonomik gerileme” olarak nitelendirdiği bir ortamda gelir daralmasıyla uğraşırken personeli azaltacağını ve projeleri keseceğinin sinyallerini veriyordu. CEO, şirketin en son kazançları sırasında Meta’nın işe alımları yavaşlatacağı ve “daha ​​az kaynakla daha fazlasını yapması” gerektiği konusunda uyardı. Zuckerberg kısa süre önce çalışanlarına şirketin “ciddi zamanlar” ile karşı karşıya olduğunu söyledi ve yöneticilerden kesinti için “düşük performans gösterenleri” belirlemeleri istendi. Şirket ayrıca 2021’de 10 milyar dolar kaybeden Reality Labs bölümünün bazı projelerini de iptal etti. Bir dış firma tarafından istihdam edilen düzinelerce Meta yüklenicisine de yakın zamanda işlerinin ortadan kaldırıldığı söylendi.

James Webb Uzay Teleskobu’ndan etkileyici Neptün fotoğrafı geldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting