Meta gözetleme şirketine dava açtı: Çok şaşıracaksınız

Meta hız kesmeden işten çıkarmalara devam ediyor

Teknoloji devi Meta gözetleme şirketine verileri çaldığı için dava açtı. Şaka gibi ama Meta bunu da yaptı. Gelin detaylara birlikte bakalım.

Meta gözetleme şirketine kullanıcı verilerini kazımak ve müşterilere gözetim hizmetleri sağlamak için on binlerce Facebook hesabı oluşturduğu iddiasıyla bir şirkete karşı yasal şikayette bulundu. Voyager Labs adlı şirket, kendisini bu alanda dünya lideri olan yapay zeka tabanlı bir şirket olarak tanımlıyor.

Bu davanın kaynağı Facebook ve Voyager Labs. Her şirket bu durumda haklı olduğunu düşünüyor ama Facebook daha rekabetçi. Meta, birkaç gün önce Voyager Labs’ın görev şartlarını ihlal ettiğini iddia ederek yasal işlem başlatacağını duyurdu.

Meta gözetleme şirketine kafayı taktı

Birkaç gün önce yayınlanan yasal bir dosyaya göre Meta, Voyager Labs’ın 38 bin Facebook hesabı oluşturduğunu ve izinsiz olarak Facebook ve Instagram’dan kullanıcı verilerini toplamak için izlenen yazılım kullandığını iddia ediyor.

Meta gözetleme şirketine

Aynı zamanda, Voyager Labs pek çok sosyal medya devinden büyük miktarda veri topladı. YouTube, Twitter ve Telegram gibi pek çok şirket risk altında. Voyager Labs, AI tabanlı teknolojiyi kullanır ve bu, sosyal medya kullanıcıları için büyük bir risk taşıdıkları anlamına gelir.

Meta teknoloji dünyasında zor zamanlar geçiriyor

Bu zamanlar Meta için zor geçiyor. Şirketin onarılamaz sorunları vardı. Meta veri prosedürlerini ihlal etmekten vazgeçmek istese de birçok şirket bunu kabul etmiyor.

Meta, şirketin hizmet şartlarını ihlal etmeyi bırakmasını talep ediyor ve mahkemelerin Voyager Labs’ın Facebook, Instagram ve bu platformlarla ilgili hizmetleri kullanmasını yasaklamasını talep ediyor. Meta, şirketin hizmet şartlarını ihlal etmeyi bırakmasını ve mahkemenin Voyager Labs’ın Instagram ve Facebook’u kullanmasını yasaklamasını talep ediyor.

Meta, yetişkin çıplaklığı konusunda daha kapsayıcı kurallar getiriyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir