Ana SayfaGenelDiablo 4 çıkış tarihi netlik kazandı

Diablo 4 çıkış tarihi netlik kazandı

Xbox Showcase etkinliğinde Diablo 4’ü tanıtan Blizzard, oyundan yeni bir fragman yayınlayarak çıkış tarihini duyurdu.

Tüm zamanların en sevilen oyun serilerinden biri olan Diablo serisini yeni oyunlarla büyütmeye devam eden Blizzard stüdyosu, geçtiğimiz günlerde mobil Diablo oyunu Diablo Immortal’ı oyun severlerle buluşturdu. Diablo Immortal’ın çıkışının ardından tüm odağını Diablo 4’e çeviren stüdyo, dün düzenlenen Xbox Showcase etkinliğinde bu oyunla ilgili önemli paylaşımlar yaptı.

Xbox & Bethesda Games Showcase 2022’de oyundan yeni bir fragman yayınlayan Blizzard, yeni Diablo oyununun önümüzdeki yıl çıkacağını duyurdu. Böylece Diablo 4’ün çıkış tarihi netlik kazanmış oldu.

diablo 4

Yayınlanan bu yeni fragmanda oyunda yer alacak bir diğer karakter sınıfı da tanıtıldı. Necromancer adını taşıyan bu yeni savaşçı karakter sınıfı, ölü diriltme yeteneği ile cehennemde karşılaştığı düşmanlara karşı savaşabiliyor. Böylece Rogue, Sorceress, Barbarian ve Druid’den sonra bir karakter sınıfı daha ekleniş oldu. Necromancer sınıfı karakterlerin nasıl görüneceğini sergileyen Blizzard, şık tasarımlı bu karakterini kendi dizaynıyla anıtmış olsa da oyuncuların bu dizaynı pek çok şekilde değiştirme imkanı olacağını vurguladı. Diablo 4’te oyuncular karakterlerini pek çok şekilde değiştirebilecek ve karakter tasarımlarına kendi tarzlarını katabilecek.

Öte yandan Blizzard, yeni Diablo oyununun ne kadar büyük olacağına vurgu yaptı. Oldukça geniş bir açık dünya haritası sunan oyunda yaklaşık 150 farklı zindan bulunuyor ve her zindanda temalarına uygun özel düşmanlar yer alıyor.

Diablo 4, önümüzdeki yıl PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X ve Xbox Series S’e gelecek.

Telegram ücretli abonelik sisteminin bu ay başlayacağını açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting