Ana SayfaDonanımMaske takma zorunluluğu yakında kalkıyor Sağlık Bakanı açıklama yaptı

Maske takma zorunluluğu yakında kalkıyor Sağlık Bakanı açıklama yaptı

Hepimizin çok zor durumda kalmasına neden olan maske takma zorunluluğu, kısa bir süre içerisinde kalkabilir. Hadi gelin konuyla alakalı açıklamalara bir göz atalım.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından, maske takma zorunluluğu ile alakalı önemli açıklamalar yapıldı. Buna göre herkesin özgür bir şekilde nefes alacağı günler yakın gibi görünüyor. Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamalarda, bazı detaylar verildi.

Dünya genelinde koronavirüslü vaka sayısı 50 milyon seviyelerini geçti. Bu nedenle hem tehlikesi hem de bulaşıcılık oranı artıyor. Ancak böylesine yüksek riskleri azaltabilecek bazı önlemler alınmaya başlandı. Fahrettin Koca, kısa bir süre içerisinde maske takma zorunluluğunun kalkabileceğini ifade etti.

Aşı çalışmaları büyük ilerleme kaydetti

Sağlık Bakanı Fahrettin koca, koronavirüse karşı en önemli yöntemin şimdilik maske takmak olduğunu söyledi. Maske takan kişiler, eğer hasta değilse bunun önüne geçilebilir. Aynı zamanda hasta olan kişiler bunu başkalarına bulaştırmaz.

Maske takma zorunluluğu

Maske takmak artık bir devlet politikası haline getirilmişti. Her yerde kontroller yapan güvenlik güçleri, maske takmayanlara cezalar kesiyordu. Ortaya çıkan yeni gelişmeler ile birlikte, bu tür işlemlere gerek kalmayacak gibi görünüyor. Bu haber sağlık sektörünün en üst tepesinden geldi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan paylaşımlara bakılırsa, aşı çalışmalarına büyük bir umut bağlandı. Ancak uzmanlar aşı çalışmalarının henüz istenen seviyede olmadığını söylüyor. Aşıların hızlı bir şekilde Türkiye’ye gelmesi 1 yılı bulabilir. Sizce sağlık Bakanlığı neden böyle bir açıklama yapma gereği duydu? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

5 YORUMLAR

  1. Amma taktiniz ha maskeye… karı kilikli bi kore pop grubu maske taksa, babası maskesini çıkardi diye kendini balkondan kaldirip atacak tipler, sirf daha yasli birinin hayatini kurtarabilir diye maske takmayi reddediyor… egoistlik, bencillik tap yapmis…

  2. MASKE KALKMAZ.TAKMAMA CEZASI 3.BİN 150TL.SARAYA PARA LAZIM..MASKENİN KALKMASI.SOKAĞA ÇIKILMASI.HÜKÜMETİN SONUNU GETİRİR.

  3. Yazıklar olsun kimse mae gerçekleri söylemiyor bu plastik naylon dandik maskeler zaten bütüngün aynı havayı soludugunuz ıcın zararlı profosor turk doktorları bunların hakkında zaten acıklama yaptı bu maskeleri sağlıklı insanların takması zarar hem cebe hem sağlıgına haata ediyor hastaaaa bunu acıklayan profösör doktorlar ve savcılar ama kimse hükümetten korkusuna agzını acamıyor enaon bır savcı avıklama yaptı bu yapılan kısıtlamalar saçma sapan kuralların hiç biri anayasda veya genelgede yoktur ortay bir hastalık iddası atıldı ve düzeni tamamen deiştirdiler kölelik dönemi geldi resmen ülkeye yazık gerçekleri konusanları görewden alıyolar naaıl bı memleket oldu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU