Ana SayfaDonanımLG ve Koç patent davası sonuçlandı kim kimden ne çaldı

LG ve Koç patent davası sonuçlandı kim kimden ne çaldı

Almanya, Fransa ve İspanya’da; LG ve Koç patent davası çok büyük ses getirdi. LG dava konusunda oldukça inatçıydı. İşte konuyla alakalı merak edilen detaylar.

Bundan kısa bir süre önce LG ve Koç patent davası çok büyük bir tartışma başlamıştı. İkilinin patent konusunda bir türlü anlaşmaya yaklaşmaması durumu daha zor hale getiriyordu. Şimdi ise yeni gelişmeler ortaya çıktı.

Lg tarafından ilk dava açıldığında herkes Koç Grubu’nun tüm ürünlerini kapsadığını düşünüyordu. Ancak LG tarafından yapılan açıklamalar sonucunda, aslında patent davasının sadece bazı mekanizmaları kapsadığı ortaya çıktı.

Patent davasında mutlu sona ulaşıldı

İkili arasında uzun bir süredir devam eden patent davaları sonucunda, ilk başlarda anlaşma yolu denendi. Ancak ilerleyen zamanlarda, işin seyri değişti ve dava süreci sertleşti. İkili arasında devam eden üst düzey görüşmeler sonucunda, sonuç alındı.

LG ve Koç patent davası

Koç Grubu’ndan yeni bir açıklama yapılamasa bile yine de bazı sızıntılar mevcut. Onlar üzerinden yorum yapabiliriz. Öncelikle patent davasında, muhtemelen Koç Grubu LG şirketine bir miktar ödeme yaptı. LG ise patent ile alakalı davalarını geri çekeceği sözünü verdi.

LG durumdan son derece memnun. Her iki firma da ek açıklamalara yer vermese de bunu anlamak hiç zor değil. Özellikle LG, en karlı taraf olarak görülüyor. Sizce ikili arasında nasıl bir anlaşma yapıldı? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Koc 8 milyar dolar ödeme taahüt kontratı yaptı vade 12 sene , 800 milyonu dun peşin olarak ödedi LGye kaldı 7,2 milyar , senede her sene 12 yıl boyunca 600 milyon lira , LGye indra gandi odemesi yapacak koc , kocholding vearcelik hisselerine , cortingen etkisi olacaktır bunun

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU