Ana SayfaGenelMeta çalışanları Mark Zuckerberg'in Metaverse takıntısından şikayetçi

Meta çalışanları Mark Zuckerberg’in Metaverse takıntısından şikayetçi

Metaverse’ü kuran şirket olmak için için dev yatırımlar yapan Meta’da çalışanlar Mark Zuckerberg’in metaverse takıntısından şikayetçi.

Bildiğiniz gibi Meta (ya da eski adıyla Facebook), artık tüm gelecek planlarını MetaVerse etrafına kurmuş durumda. Facebook ve Instagram ile günümüz sosyal medya ağlarına öncülük eden şirket, MetaVerse’te de öncü konumda olmak için bu alana dev yatırımlar yapıyor. Şirketin kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, meta alemi yaratan ve yaygın hale getiren kişi olmaya kararlı görünüyor. Ancak Zuckerberg’in bu kararlığı şirket çalışanlarına pek de iyi yansımıyor. Öyle ki Meta çalışanlarından bazılarının Zuckerberg’in bu sanal alemi kurmayı takıntı haline getirmesinden rahatsız olduğu söyleniyor.

mark zuckerberg meta

Facebook’tan kısa süre önce ayrılan üst düzey bir yönetici, Mark Zuckerberg’in sürekli metaverse hakkında konuştuğunu, hatta bundan başka bir şey bahsetmediğini söylüyor. Şirketin çalışanlarına her fırsatta önceliklerinin meta alemi kurmak olduğu hatırlatılıyor ve şirket için yazışmaların büyük bölümünü de bu konuda yapılan yazışmalar oluşturuyor.

Ancak henüz ortada somut bir ürün ya da strateji olmadığı için insanların ne üzerinde çalışacağı hakkında fikri olmadığı söyleniyor. Bu da şirket çalışanları için endişeye ve karmaşaya neden oluyor. Çünkü şu anda Meta çalışanlarının yöneticilerine ne sunmaları gerektiği konusunda kafalarının karışık olduğu belirtiliyor. Basına konuşan bu yöneticiye göre insanlar metaverse için heyecanlı ama ne yapmaları gerektiğinden emin değiller.

Bir diğer eski Facebook çalışanı, yatırılan onca paraya rağmen hala ortada somut bir ürün olmamasının da şirket çalışanları arasında endişeye ve özgüven eksikliğine sebep olduğunu söylüyor. Önemli bir değişimden geçen Meta’nın bu geçiş sürecini nasıl idare edeceğini bekleyip göreceğiz.

Apple Glass fiyatı sızdırıldı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting