Ana SayfaGenelKripto para yatırımcı sayısı artıyor

Kripto para yatırımcı sayısı artıyor

2022 yılı ile birlikte kripto paralara olan ilgi de hayli artmış durumda. Hem dünyada, hem de Türkiye’de kripto para yatırımcılarının sayısı hızlı bir şekilde artıyor.

Kripto para yatırımcı sayısı artıyor. Aslında kripto paralar uzun bir süredir hayatımızda. Geriye dönüp baktığımızda kripto paraların babası olarak nitelendirebileceğimiz Bitcoin’in aşağı yukarı 10 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu görüyoruz. Fakat geçtiğimiz yıllara kısasla 2022’de kripto varlıklara olan ilgi adeta zirve yapmış durumda.

Kripto para yatırımcı

Peki ne oldu da kripto paralara olan ilgi bu kadar arttı. Aslında bu sorunun cevabı son derece basit. Kripto parada al-sat yapmanın çok kolay olması. Bazı varlıkların aniden yüksek oranda değerlenmesi, pek çok kişinin kripto paralarla tanışmasına zemin hazırladı.

Kripto para yatırımcı

Kripto para yatırımcı sayısı artıyor

Son dönemde ortaya çıkan analizler Türkiye’de kripto para kullanımının günden güne arttığını gözler önüne seriyor. Kripto para borsalarında oynayanların yanı sıra, madencilik olarak tabir edilen mining ile uğraşanların sayısı da hayli fazla.

GPU ile mining yapmak çok zor olmadığı için kullanıcılar ellerinde bulunan ekran kartlarıyla bile madencilik yapmaya başladılar.

Kripto para yatırımcı

İşi biraz büyütmek isteyenler ise satın aldıkları 6 ya da 8 ekran kartıyla ufak bir rig kurarak günlük 25 dolar civarında bir gelir elde edebiliyorlar. Bu da aylık olarak takribi 750 dolara denk düşüyor.

Görünen o ki önümüzdeki süreçte kripto paralara olan ilgi çok daha fazla artabilir.

Google Pixel Watch, yüksek fiyatlı bir Fit model ile gelebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting