Kripto paralara Google dokunuşu: Kartlar yeniden dağıtılıyor

Kripto para yatırımcıları kripto yatırımı kripto varlıklarla

Kripto paralara Google etkisi büyük dikkat çekmeyi başardı. Dijital varlıklarda önemli bazı hareketlenmeler var.

Son dönemlerde kripto paralara Google etkisi en çok konuşulan konular içerisinde yer alıyor. Peki gerçekten de Google böyle bir etki yaratabilecek dokunuşlar yaptı mı? Bütün dijital varlıklarla ödeme yapılmasını sağlamak isteyen Google yeni bazı adımlar atıyor. Bu adımlardan bir tanesi sonucunda şirket Coinbase ile anlaştı.

Kripto paralara Google

Yapılan anlaşma neticesinde Google bulut hizmetlerinde ödeme yapılmasını sağlayacak. 2023 yılından itibaren bütün Google bulut sistemlerinde kripto para üzerinden ödeme yapmak mümkün olacak. Bunu Coinbase üzerinden gerçekleştirecek ünlü kripto para borsasının Google bulut altyapısından faydalanacağı ifade edildi.

Kripto paralara Google etkisi

Dünyanın en büyük kripto para borsaları içerisinde yer alan Coinbase son derece önemli bir karar aldı. Bu karar neticesinde Amazon web services bulut hizmetleri ile bağını koparıyor. Google’ın uygulamaları ile yoluna devam edecek olan Coinbase tarihi dönüm noktasında.

Kripto paralara Google

Kripto paralar ile ilgili en büyük sorunlardan bir tanesi de hiç şüphesiz kabul edilebilirlik ile ilgili. Bütün platformlar ne yazık ki kripto para birimlerini kabul etmiyor. Sadece belirli bir bölümü bunu kabul edebiliyor. Dünyada sınırlı sayıda müşteri kripto paralar ile ödeme imkanı kazanacak.

Google işlem yapılacak kripto paraları seçti

Dünyanın en büyük şirketleri içerisinde yer alan Google hangi dijital varlıklar ile işlem yapılacağını sonunda seçti. Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi dijital varlıkların yer aldığı kripto para birimleri seçildi. Böylece şirket işini sağlama almış oldu. Aslında aldığı kararda haksız sayılmaz.

Google Pixel 7 ve 7 Pro, Google Play Console’da görüldü

Kripto paralara Google etkisi kendisini her geçen gün biraz daha fazla gösterecek. Hem borsalarda kripto para birimlerinin yükselmesi hem de diğer bazı gelişmeler aslında Google’ın önemli bir etkiye sahip olduğunu gösteriyor.