Ana Sayfa Genel Koronavirüs aşısı olan doktor öldü: İşte ölüm nedeni!

Koronavirüs aşısı olan doktor öldü: İşte ölüm nedeni!

ABD’de Pfizer koronavirüs aşısı olan doktor ne yazık ki hayatını kaybetti. Bu durumun nedeni aşıdan ziyade, daha önceden alınmayan bazı önlemler. Hadi gelin tüm detaylara birlikte göz atalım.

Koronavirüs aşısı olan doktor, koruma sağlayacağını düşünürken aniden öldü. Peki bu nasıl oldu? Vaka sayıları her geçen gün artıyor ve buna karşı alınabilecek tek önlem aşılar. DSÖ başta olmak üzere tüm yetkili kurumlar aşının tek kurtuluşumuz olduğunu söylüyor.

Aşı ile ilgili olumlu görüşler ağır basmaya devam ederken bir anda hiçkimsenin beklemediği olaylar gelişti. ABD’de uygulanmaya başlanan Pfizer koronavirüs aşısı bir kişinin ölümüne neden oldu.

Aşıdan kaynaklı ilk ölüm nasıl gerçekleşti

ABD’de de sağlık çalışanları öncelikli aşı grubunda yer aldığı için ilk olarak onlara aşı yapıldı. Hemen ardından kronik hastalığı olanlar ve bağışıklık sistemi zayıflayanlar aşı olacaktı.

koronavirüs aşısı olan doktor

Herşey yolunda giderken aniden bir doktorun ölüm haberi geldi. Pfizer’in geliştirdiği aşıyı yaptıran Gregory Michael isimli doktor, ilk başlarda bir sorun ile karşılaşmadı. Fakat zaman ilerledikçe ellerinde ve ayaklarında bazı lekeler oluşmaya başladı.

Florida Sağlık Bakanlığı ve ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, doktor ile alakalı çalışmaları başlattı. Onun neden ve nasıl öldüğü kapsamlı olarak araştırıldı. Yapılan tahlillerde kan değerlerinin düşük olduğu görüldü. Yaklaşık olarak 18 gün sonra ölüm haberi alındı. Bunun üzerine gözler şirkete çevrildi.

Michael’ın ölümünün “vücudun kanı pıhtılaştırma ve iç kanamayı durdurma kabiliyetini azaltan oldukça sıra dışı bir klinik durum olan şiddetli trombositopeni” vakasından kaynaklı olduğu açıklandı. Bunun üzerine aşı ile ilgili tartışmalar yeniden başladı. Peki siz bu aşılar ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce yeteri kadar önlem alınıyor mu?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting