Koronavirüs aşısı zorunlu hale geldi: Tartışmalar giderek büyüyor

Koronavirüsten korunmak

Uzun tartışmaların ardından koronavirüs aşısı zorunlu hale geldi. Küresel çapta tüm ülkeler buna benzer kararlar almaya başlayacak gibi görünüyor. İşte konu ile alakalı merak edilen bütün detaylar.

Toplumda bazıları koronavirüs aşısı zorunlu hale gelmeli fikrini savunurken kimileri ise bunun tam tersini söylüyor. Bugüne kadar mevcut pandemi ile savaşmak için en iyi yöntem aşı olarak lanse edildi. Şu anki koşullara baktığımızda sadece aşıları kullanarak pandeminin yayılmasını engelleyebiliyoruz.

Her ne kadar toplumun önemli bir bölümü aşıları savunsa bile yine de küçümsenmeyecek bir kesim buna karşı duruyor. ABD’de alınan bir karar tüm dünyada geçerli hale gelebilir. ülkede aşı zorunlu hale getirildi. Üstelik bu zorunluluk 2 dozu kapsıyor.

Koronavirüs aşısı zorunlu oldu

Yeni Hyundai KONA

ABD tarafından alınan kararlara göre seyahat için ülkeye gelen yabancı vatandaşlar mutlaka Covid-19 aşısı olmak zorunda. Aksi halde ülke girişlerine izin verilmeyecek. Elbette bu sadece ABD vatandaşı olmayanlar için geçerli.

koronavirüs aşısı zorunlu

ABD vatandaşı olanlar ise PCR testi olmadan ülkeye giriş yapamayacak. Aynı şekilde ülke içerisinde düzenli olarak PCR testleri yapılması zorunlu hale getirildi. Kısacası ABD, aşı olmayanlar için hayatı çok daha zorlaştıracak. Bu durum aşı savunucularını sevindirirken karşı tarafı üzdü.

Koronavirüs çocuklarda felç yapabiliyor: İlk defa görüldü

Koronavirüs aşısı zorunlu oldu. Türkiye’de de benzer çalışmaların yapıldığı görülüyor. Özellikle son dönemlerde aşıya teşvik çok bariz bir şekilde yapılıyor. Böylece Covid-19 pandemisinin hızlı bir şekilde atlatılması amaçlanıyor. Özellikle işyerlerine getirilen PCR testi uygulaması bunun en büyük kanıtı oldu. Önümüzdeki günlerde salgın daha fazla artarsa aşı zorunlu olabilir. Peki siz bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir