Silent Hills Başka Bir Stüdyoda Tamamlanabilir

yeni Silent Hills

Konami ve Hideo Kojima arasındaki iplerin kopmasıyla rafa kaldırılan Silent Hills projesi hakkında konuşan Guillermo Del Toro, oyunseverleri umutlandırdı.

Oyun dünyasının en başarılı isimleri arasında yer alan Hideo Kojima ve Konami arasındaki ipler geçtiğimiz aylarda kopma noktasına geldi ve Konami tarafından yayınlanan açıklamayla, Metal Gear Solid serisinin yaratıcısı olan Kojima’nın yapım aşaması devam eden The Phantom Pain’den sonra Konami’den ayrılacağı duyuruldu. İki taraf arasında uzun süredir devam eden birlikteliğin sona ermesi Metal Gear Solid serisinin geleceği hakkında soru işaretleri yaratırken, bir başka merakla beklenen oyunun da rafa kaldırılmasına neden oldu.

yeni_Silent_Hills

Konami tarafından rafa kaldırılan bu oyun, oyun dünyasının en sevilen korku serilerinin başında gelen Silent Hill serisinin merakla beklenen yeni oyunu Silent Hills oldu. Hideo Kojima’nın yönetmesi beklenen Silent Hills‘te Kojima’nın ünlü film yönetmeni Guillermo Del Toro‘yla çalışacak olması ve oyunun başrolünde The Walking Dead dizisiyle tanınan Norman Reedus’un yer alacak olması Silent Hills’i son yılların en heyecan uyandıran projeleri arasına sokmuştu. Durum böyle olunca da Konami’nin iptal kararı birçok oyunseveri hayal kırıklığına uğrattı.

Yeni Silent Hill projesi iptal edildiği için hayal kırıklığı yaşayan bu oyunseverlerden biri de Guillermo Del Toro. Geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportaj sırasında konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ünlü yönetmen, Silent Hills projesi için hem kendisinin hem de Kojima ve Reedus’un oldukça heyecanlı olduklarını ve iptal kararına oldukça üzüldüklerini söyledi. Projeyi yeniden hayata döndürmek için oyunseverlerin başlattığı imza kampanyasından haberdar olduğunu söyleyen Del Toro, farklı bir stüdyo bu isteğe yanıt verirde projeyi hayata döndürürse geri döneceğinin sinyallerini verdi.

Yeni Need For Speed Çok Yakında Tanıtılacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir