Silent Hill Fanlarının Biraz Daha Sabretmesi Gerekiyor

123 2

Silent Hill serisinin baş yapımcısı Motoi Okamoto, Silent Hill hayranlarından biraz daha beklemelerini rica etti.

2022 Konami’nin Silent Hill için birkaç yeni proje duyurmasıyla sona erdi. Eğer Silent Hill: Ascension’ı saymazsak 2023 de pek bir gelişme olmadan geçti. Ancak serinin baş yapımcısı Motoi Okamoto’ya göre 2024’te bu durum değişecek. Okamoto, Famitsu’ya dikkat çekici açıklamalar yaptı ve şunları söyledi: “Silent Hill serisini hem oyunlarla hem de başka projelerle genişletmeye devam edeceğiz. Ascension, Kasım ayından bu yana yayında. Seriyi bu yıl oyunlarla geliştireceğiz. Sorunlar olmadan ilerliyoruz. Ancak oyunculardan biraz daha anlayış göstermelerini ve sabretmelerini rica ediyoruz.”

silent hill

Motoi Okamoto’nun dediği oyunlar yeni remake’ler olabilir. Konami geçtiğimiz haftalarda yayınladığı mali raporunda SH serisinin remake’leri üzerinde çalıştığını belirtmişti. Bu durum SH 1, 3 veya 4. oyun The Room’un remake olarak geleceği iddialarını gündeme getirdi. Team Silent’ten bazı kişilerin yeni remake projeleri için danışmanlık yaptığına dair rivayetler var.

Bu arada SH2 Remake’in de 2024 içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. SH2 Remake kısa süre önce Best Buy Kanada’nın sitesinde listelendi. Sitede oyun hakkında verilen bilgilerde ikonik Piramit Kafa karakterinin geri döndüğü ve oynanabilir özel hikayesinin olacağı yazıyordu. Bu durum Twitter’da Bobvids nickli kullanıcı tarafından fark edildi ve paylaşıldı. Piramit Kafa’nın oynanabilir karakter olacağı haberi kısa süre içinde sosyal medyada yayıldı. Ancak Konami duruma müdahale etti. Konami, IGN’e yaptığı açıklamada bu bilginin yanlış olduğunu ve Best Buy’ın sitesinin de güncellendiğini belirtti. Geçtiğimiz sene Reddit ve birkaç platformda Konami’nin SH2 Remake’te hikayeyi biraz daha detaylandıracağına dair iddialar gündeme getirildi.

Samsung Galaxy S24’lerin Tanıtım Tarihi Açıklandı