Silent Hill 2 Remake’in geliştirme aşaması sorunsuz ilerliyor

123 41

Bloober Team’den yüreklere su serpen yeni açıklama geldi. Silent Hill 2 Remake’te herhangi bir problem yok.

Birkaç gün önce Bloober Team, Twitter’da bir oyuncunun sorusunu yanıtlamış ve Silent Hill 2 Remake‘in iptal olmadığını belirtmişti. Ekipten şimdi detaylı yeni bir açıklama daha geldi. Geliştirici stüdyo, “Silent Hill 2 Remake’in en iyi kaliteye ulaşmasını istiyoruz. Proje üzerindeki çalışmalar özenli ve sorunsuz şekilde ilerliyor. Oyunla ilgili yeni haberleri sabırsızlıkla beklediğinizi biliyoruz. Gösterdiğiniz bağlılık ve ilgiden dolayı sizlere teşekkür ederiz. Fakat sizden biraz daha sabırlı olmanızı rica ediyoruz. Yayıncı Konami daha fazla bilgi paylaşacaktır. Beklemenin faydalı olacağından eminiz” açıklamasını yaptı.

silent hill 2 remake

Silent Hill 2 Remake’in iptal edildiği ya da geliştirme aşamasında kritik sorunların yaşandığına dair bir takım iddialar ortaya atılmıştı. Bloober Team yeni açıklamasıyla söylentileri bir kez daha kesin dille yalanlamış oluyor. 7 Aralık’ta düzenlenecek olan The Game Awards’da Silent Hill 2 Remake’le ilgili duyuru yapılabilir. Oyun PC ve PS5 için piyasaya sürülecek. Yapım yükleme ekranı da içermeyecek.

SH2 Remake kısa süre önce Best Buy Kanada’nın sitesinde listelendi. Sitede oyun hakkında verilen bilgilerde ikonik Piramit Kafa karakterinin geri döndüğü ve oynanabilir özel hikayesinin olacağı yazıyordu. Bu durum Twitter’da Bobvids nickli kullanıcı tarafından fark edildi ve paylaşıldı. Piramit Kafa’nın oynanabilir karakter olacağı haberi kısa süre içinde sosyal medyada yayıldı. Ancak Konami duruma müdahale etti. Konami, IGN’e yaptığı açıklamada bu bilginin yanlış olduğunu ve Best Buy’ın sitesinin de güncellendiğini belirtti. Geçtiğimiz sene Reddit ve birkaç platformda Konami’nin SH2 Remake’te hikayeyi biraz daha detaylandıracağına dair iddialar gündeme getirildi.

iOS 17.1.2 güncellemesinin bu hafta çıkması bekleniyor