Ana SayfaAkıllı TelefonKatlanabilir akıllı telefonlar artık yeni normal olacak

Katlanabilir akıllı telefonlar artık yeni normal olacak

Samsung’un önde gelen isimlerinden biri olan TM Roh, katlanabilir akıllı telefonların yakın zamanda normal telefonları geride bırakacağını iddia etti.

Katlanabilir akıllı telefonlar artık yeni normal olacak. Güney Koreli teknoloji devi Samsung, katlanabilir akıllı telefon serisi olan Galaxy Z’nin üç yıl içerisinde popüler akıllı telefon serisi Galaxy S’i geride bırakacağını düşünüyor. Her ne kadar mevcut piyasa koşulları, amiral gemisi seviyesindeki akıllı telefonların satışlarında düşüşe neden olsa da, katlanabilir telefon teknolojisinin bu durumu tersine çevireceği düşünülüyor.

Galaxy Z Fold 4 2

Samsung’un önde gelen isimlerinden biri olan TM Roh tarafından bu konuya ilişkin yapılan açıklamalarda, 2025 yılına gelindiğinde katlanabilir akıllı telefon satışlarının Samsung’un tüm satışlarının yarısını oluşturacağı iddia edildi. Roh’a göre 2025 yılından itibaren katlanabilir akıllı telefonlar, akıllı telefonlar için yeni standart halini alacak.

Xiaomi Mix Fold

Katlanabilir akıllı telefonlar artık yeni normal olacak

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir araştırma, 2020 yılından 2021 yılına kadar geçen 1 yıllık süreçte, katlanabilir akıllı telefonların %309 gibi büyüleyici bir hızda arttığını ortaya koydu. 2021 yılının Ağustos ayında satışa sunulan Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Z Fold 3 modellerinin yıl sonuna kadar yani yalnızca 6 aylık sürede toplam 7,1 milyon adet satması ise oldukça etkileyici bir istatistik olarak görüldü.

Galaxy Z Fold 4

Tabi bu başarının arkasında Galaxy Z Flip 3’ün imzası daha büyük görünüyor. Öyle ki gerçekleşen 7,1 milyonluk satışın 4,6 milyonu Galaxy Z Flip 3’e aitti. Başarılı telefon 2022 yılının ilk üç ayında ise 1 milyon adet daha sattı ki bu tüm katlanabilir akıllı telefon satışlarının yarısını oluşturdu.

CyberOne ilk tam boyutlu insansı robot olarak tanıtıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting