Ana SayfaGenelCyberOne ilk tam boyutlu insansı robot olarak tanıtıldı

CyberOne ilk tam boyutlu insansı robot olarak tanıtıldı

Xiaomi etkinlikte birçok yeni ürün tanıtılırken teknoloji dünyasını en çok etkileyen ürün ise CyberOne adlı ilk tam boyutlu insansı robotu oldu.

CyberOne’dan önce hatırlanacağı üzere firma yine robotik bir ürün olan köpek tasarımındaki CyberDog’u tanıtmıştı. CyberOne, 177 cm boyunda ve 52 kg ağırlığında tam ölçekli bir insansı biyonik robottur. Takma adı “Metal bro” ve bir şekilde Leo’ya da bir zodyak işareti verildi. Robotun yüzü kavisli bir OLED panelden oluşuyor ve dünyayı 3D olarak görebiliyor. Robot ile iletişimin kuvvetli olmasından dolayı iki üst düzey mikrofon kullanılıyor.

CyberOne

Xiaomi’nin 21 eklemin hareketini koordine edebilen kendi geliştirdiği tüm vücut kontrol algoritması ile donatılmıştır. Ayrıca, insansı robot 45 insan semantik duygusunu yorumlayabilir ve 85 çevresel semantiği ayırt edebilir. Robotun her gün yeni beceriler öğrendiği iddia ediliyor. İnsansı robot, şirketin özel Robot Laboratuvarları tarafından oluşturulan gelişmiş mekatronik ve yapay zekayı birleştiriyor.

cy

CyberOne sadece birinci nesil bir ürün ve özelliklerinin çoğu hala geliştirme aşamasındadır. Boston Dynamics’in robotlarıyla hala çok uzak değil. Ancak robot, Tesla’nın insansı prototipini kesinlikle yendi.

Robotlar hala distopik bir rüyanın bir parçası gibi hissediyorlar, ancak bu alandaki son yenilikler geleceğin otomatik araçlar ve robotlarla dolu olacağını gösteriyor. Beğenin ya da beğenmeyin, Robotlar çok yakında günlük hayatın bir parçası olacak.

Xiaomi’nin CyberOne Robotu yaklaşık 89.100 ila 104.000 $ aralığında bir yere mal olacak ancak robotun henüz ticaretleşmediğini söyleyelim.

Şimdi de Galaxy A23e piyasaya sürülüyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting