Ana SayfaAkıllı TelefonKatlanabilir ekranlı akıllı telefonlar hayli pahalı olacak

Katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar hayli pahalı olacak

Yaklaşık olarak 4 senedir teknoloji gündemini meşgul eden katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar, 2019’da raflardaki yerini almış olacak. Peki bu telefonlar için düşünülen etiket fiyatı ne kadar?

Malum, uzun bir süredir katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar üzerine konuşuyoruz. Bu konudaki ilk söylentiler 2015 yılında ortaya atılmıştı. Samsung’un katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar için aldığı patentler, teknoloji severleri heyecanlandırmıştı. Nitekim uzun bir geliştirme sürecinin akabinde, bu bağlamdaki ilk telefonların 2019’da satışa sunulması bekleniyor.

Katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar cep yakacak!

Kısa süre önce katlanabilir ekranlı telefonlar ile ilgili yapılan bir araştırmada ortaya ilginç sonuçlar çıktı. Araştırmada ortaya çıkan rapora göre, Samsung ve Huawei 2019’un ilk yarısında katlanabilir ekrana sahip birer modeli satışa sunacak. Aslına bakılırsa Samsung’un bu teknolojiye uzun bir süredir sahip olduğu belirtiliyor. Fakat Güney Koreli şirketin telefonun maliyetinden ötürü biraz daha beklemeyi tercih ettiği varsayılıyor.

Rapora göre, katlanabilir ekranlı bir akıllı telefon için kullanıcıların 1500 ile 2000 dolar arasında bir meblağı gözden çıkarmaları gerekecek. Bu da katlanabilir ekranlı telefonların satışının o kadar da kolay olmayacağının bir göstergesi.

Ülke dışında 2000 dolar olan bir telefon ülkemizde muhtemelen 20.000TL dolaylarında bir fiyata satılacaktır. Açık konuşmak gerekirse Türkiye’de mevcut şartlarda bir telefon için 20.000 TL verebilecek kişi sayı oldukça sınırlıdır. Muhtemelen böyle bir telefonun satış rakamları ülkemizde 4 haneli rakamlara bile ulaşamaz.

Katlanabilir ekranlı Galaxy F için geri sayım başladı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU