Ana SayfaGenelJeff Bezos'un uzay istasyonu projesi onayı aldı

Jeff Bezos’un uzay istasyonu projesi onayı aldı

Jeff Bezos’un Blue Origin şirketinin uzay istasyonu projesi NASA’dan onay alarak gerçeğe dönüşmeye bir adım daha yaklaştı.

Amazon’un kurucusu ve sahibi olarak tanınan, aynı zamanda Elon Musk’ın ardından dünyanın en zengin ikinci insanı olan Jeff Bezos, Musk’ın yolundan giderek uzay konusunda son derece ciddi adımlar atıyor. Bildiğiniz gibi Blue Origin adlı uzay şirketi ile uzay taşımacılığı alanına büyük yatırım yapan Bezos, bir süredir gündemde olan uzay istasyonu projesini gerçeğe dönüştürmeye düşünülenden daha yakın olabilir.

Jeff Bezos’un uzay şirketi Blue Origin, uzay turizmi konusunda en başarılı şirketler arasında yer alıyor. Bugüne kadar 22 uzay uçuşu gerçekleştiren şirket, farklı ülkelerden 31 kişiyi uzaya taşıdı. Ancak Blue Origin sadece uzaya seyahatler düzenlemekle kalmıyor, aynı zamanda kendi uzay istasyonunu da kurmak istiyor. Bu istasyonu kurabilmek için 2021 yılında Sierra Space adlı uzay şirketiyle güçlerini birleştiren Blue Origin, Orbital Reef adını taşıyan bu projede önemli adımlar atmaya başladı. Çünkü Orbital Reef artık sadece bir konseptten ibaret değil. NASA’nın Orbital Reef’e yeşil ışık yakmasıyla birlikte proje konsept aşamasından çıkıp tasarım sürecine girdi.

Jeff Bezos, dünyanın en zengin adamı unvanını başkasına kaptırdı

NASA, Sierra Space ve Blue Origin’in uzay istasyonu projesini gerçeğe dönüştürülebilir olduğuna karar vererek bu projenin önünü açmış oldu. NASA’dan gelen bu onay gösteriyor ki Orbital Reef tarihteki ilk özel girişim uzay istasyonu olacak. Blue Origin bu istasyonu eğlence sektöründen uzay turistlerine, birbirinden farklı kişilere açmayı planlıyor.

Sierra Space, Orbital Reef’in 2027’de aktif hale gelmesini amaçlıyor. Ancak şirketin bu hedefine ulaşıp ulaşamayacağını bekleyip göreceğiz.

Audi Formula 1’e dahil oluyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting