iPhone Fold için başrolde Samsung olacak!

iphone fold

Apple geliştirme aşamasında olan ilk katlanabilir ekranlı akıllı telefon modeli için Samsung ile iş birliği içerisinde. Eğer iddialar doğruysa, katlanabilir ekran Samsung imzası taşıyacak.

iPhone Fold için başrolde Samsung olacak! Akıllı telefon pazarına yöne veren isimlerden biri olan Apple özellikle son yıllarda yenilikçi ruhunu kaybetmiş gibi görünüyor. Özellikle Samsung’un pazara getirdiği yenilikleri göz önüne aldığımızda, Apple’ın biraz geri planla kaldığını söyleyebiliriz.

Peki önümüzdeki süreçte bu durum değişecek mi? Malum şu sıralar akıllı telefon pazarında yeni bir trend var. Katlanabilir ekranlar. Apple henüz bu pazara girmiş değil fakat Cupertino merkezli şirket bu pazara girmek için nabız yoklamayı da ihmal etmiyor.

Özellikle geçtiğimiz aylarda katlanabilir iPhone modellerine ilişkin ciddi söylentiler ortaya atılmıştı. Hatta Apple’ın ilk katlanabilir ekranlı modelini 2021 yılı içerisinde tanıtacağı da iddia edilmişti fakat bu söylenti doğru çıkmadı.

iPhone X Fold

iPhone Fold için başrolde Samsung olacak!

Şimdi ise Apple’ın OLED ekran tarafındaki en büyük tedarikçisi olan Samsung ile katlanabilir ekranlı modeller için görüştüğü iddia ediliyor. Aslında bu iddia hiç de mantıksız değil.

Sonuçta söz konusu katlanabilir ekranlı modeller olduğunda Apple’ın talebini karşılayabilecek çok fazla üretici yok. Bu noktada Apple’ın Samsung’u seçmiş olması hiç de sürpriz değil.

Elbette önümüzdeki süreçte ne gibi gelişmeler yaşanır kestirmek güç. Sonuçta Apple’ın LG gibi farklı alternatifleri de mevcut. Fakat Apple LG’nin üretim kapasitesi hakkında hala emin değil. Dolayısıyla Apple’ın öncelikli tercih büyük ihtimalle Samsung olacaktır. Yine de bekleyip göreceğiz.

LinkedIn kendi podcast ağını başlattı