Tesla tamam ama SpaceX’te sorunlar mevcut

Elon Musk yeni Tesla hamlesinde bulundu

Tesla ile dünyanın en değerli şirketlerinden birini ortaya çıkaran Elon Musk’ın SpaceX projesi ise henüz istenilen düzeye gelemedi. Dahası SpaceX’in geleceği de başka bir soru işareti.

Tesla tamam ama SpaceX‘te sorunlar mevcut! Dünyanın en zengin insanları listesinde zirvede yer alan ve listenin kalanıyla her geçen gün aradaki farkı biraz daha açan Tesla CEO’su Elon Musk, yine gündeme gelmeyi başardı. Ancak bu defa ünlü ismin bunu isteyerek yaptığından veya bu bilgilerin sızdırılmasından hoşnut olacağından pek emin değiliz.

CNBC tarafından ele geçirilerek haber yapılan ve Elon Musk tarafından SpaceX çalışanlarına atıldığı iddia edilen maile göre ünlü isim, motor üretiminde büyük bir problem yaşadıklarını ve eğer bunun düzeltilememesi halinde ise sonlarının felaket olacağını ifade etti. Aynı mailde bu sorunun daha sıkı çalışılarak bir an önce çözüme kavuşturulmasını isteyen Musk’ın bu çıkışının ardından SpaceX başkan yardımcısının ise işten ayrıldığı ifade ediliyor. Tüm bu iddiaların ardından Elon Musk’ın şimdilik bu konuda suskunluğunu koruması ise dikkatlerden kaçmadı.

SpaceX, ilk yörüngesel Starship test uçuşunu Temmuz ayında başlatacak

Tesla tamam ama SpaceX’te sorunlar mevcut

Aya seyahat olarak ünlenen Starlink hizmetinde kullanılacak Starship roketine güç sağlamak maksadıyla Raptor motorları geliştiren şirket ise, bu roketleri 2023 yılında yapılması planlanan Mars’a insan gönderme deneyimine kadar hazır hale geleceğini açıkladı.

Öte yandan Elon Musk tarafından daha önce dile getirilen ve gelecek yıldan itibaren en az haftada 2 defa Starship uçuşun gerçekleştirilememesi halinde SpaceX şirketinin iflas riskiyle karşı karşıya kalınacağının belirtildiği sözler, şu an var olan durumun ciddiyetini gözler önüne seriyor.

Kripto para balinaları bu altcoini alıyor: Yatırıma doymadılar