iPhone Fold ekranı Samsung’un desteğiyle geliştirilecek

iPhone X Fold

Cupertino merkezli şirketin önümüzdeki süreçte satışa sunacağı katlanabilir ekranlı iPhone modelinin arkasında, Güney Kore’nin teknoloji devi Samsung yer alacak. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

iPhone Fold ekranı Samsung’un desteğiyle geliştirilecek. Akıllı telefon pazarına yöne veren isimlerden biri olan Apple özellikle son yıllarda yenilikçi ruhunu kaybetmiş gibi görünüyor. Özellikle Samsung’un pazara getirdiği yenilikleri göz önüne aldığımızda, Apple’ın biraz geri planla kaldığını söyleyebiliriz.

apple may be working on a foldable iphone2 1507793403

Peki önümüzdeki süreçte bu durum değişecek mi? Malum şu sıralar akıllı telefon pazarında yeni bir trend var. Katlanabilir ekranlar. Apple henüz bu pazara girmiş değil fakat Cupertino merkezli şirket bu pazara girmek için nabız yoklamayı da ihmal etmiyor.

Özellikle geçtiğimiz aylarda katlanabilir iPhone modellerine ilişkin ciddi söylentiler ortaya atılmıştı. Hatta Apple’ın ilk katlanabilir ekranlı modelini 2022 yılı içerisinde tanıtacağı da iddia edilmişti fakat bu söylenti doğru çıkmadı.

iPhone X Fold

iPhone Fold ekranı Samsung’un desteğiyle geliştirilecek

Şimdi ise Apple’ın OLED ekran tarafındaki en büyük tedarikçisi olan Samsung ile katlanabilir ekranlı modeller için görüştüğü iddia ediliyor. Aslında bu iddia hiç de mantıksız değil.

Sonuçta söz konusu katlanabilir ekranlı modeller olduğunda Apple’ın talebini karşılayabilecek çok fazla üretici yok. Bu noktada Apple’ın Samsung’u seçmiş olması hiç de sürpriz değil.

iphone fold

Elbette önümüzdeki süreçte ne gibi gelişmeler yaşanır kestirmek güç. Sonuçta Apple’ın LG gibi farklı alternatifleri de mevcut. Fakat Apple LG’nin üretim kapasitesi hakkında hala emin değil. Dolayısıyla Apple’ın öncelikli tercih büyük ihtimalle Samsung olacaktır. Yine de bekleyip göreceğiz.

LinkedIn kendi podcast ağını başlattı