iPhone Fold çıkış tarihi belli oldu!

Apple iPhone 13 Pro'da Makro Mod sorununu düzeltiyor

Apple katlanabilir ekranlı telefonlar konusunda önemli bir yol kat etti. Son söylentilere göre iPhone Fold sanılandan da erken bir zamanda çıkacak!

iPhone Fold çıkış tarihi belli oldu! Bilindiği üzere şu anda katlanabilir ekranlı model üreten 3 farklı firma bulunuyor. Huawei, Samsung ve Motorola. Kısa bir süre önce Xiaomi de 4. isim olarak bu firmalara dahil olmuştu.

Önümüzdeki süreçte katlanabilir ekranlı modellerin hızla yayılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Hali hazırda katlanabilir ekran formatını yalnızca üst seviye cihazlarda görebiliyoruz. Lakin birkaç sene içerisinde orta segment cihazlarda dahi katlanabilir ekranlı telefon trendi başlamış olacak.

iPhone Fold çıkış tarihi belli oldu

Peki gelelim asıl sorumuza. Apple ilk katlanabilir ekranlı modelini ne zaman çıkartacak?

iPhone Fold çıkış tarihi belli oldu!

Bir süre önce Apple’ın iki farklı katlanabilir ekranlı telefon modeli üzerinde çalıştığı ve bu modellerden en az birisinin seri üretime geçeceği bilgisi sızdırılmıştı. Şimdi ise Apple’a yakın olan bazı isimler Apple’ın katlanabilir ekranlı modeli için geri sayıma geçtiğini raporladı.

İddialara göre Apple katlanabilir ekranlı modelinin tasarımında karar kılmış durumda. Ayrıca ilk modelin de en geç 2023 yılında tanıtılması planlanıyor. Elbette bunların şimdilik bir söylentiden ibaret olduğunu unutmamak gerekiyor. Fakat 2023 yılı iPhone Fold için kulağa oldukça mantıklı gelen bir tarih.

Samsung eski akıllı saatlere Galaxy Watch 4 özelliklerini getiriyor işte tüm detaylar