iPhone Fold çıkış tarihi daha da gecikebilir

iphone fold

Akıllı telefon pazarındaki lider isimlerden biri olan Apple katlanabilir ekranlı iPhone konusunda hala çok istekli değil. Yine de Apple’ın bu konuda Çinli ekran üreticisi BOE ile temasta olduğu belirtiliyor. İşte konunun detayları.

iPhone Fold çıkış tarihi daha da gecikebilir. Teknoloji ve yazılım dünyasındaki öncü isimlerden biri olan Apple henüz çentik tasarımından bile kurtulabilmiş değil. Sektördeki pek çok isim çentiksiz, hatta katlanabilir ekranları test ederken Apple bu konuda hayli geri kaldı diyebiliriz.

iPhone X Fold

Fakat sızdırılan son raporlara göre Cupertino merkezli şirket şu aralar pek de boş durmuyor. Apple’ın Çin’de üretim yapan Foxconn tesislerinde 2 farklı katlanabilir ekranlı prototipi test ettiği iddia ediliyor.

Şimdilik yeni iPhone modellerinin tasarımına ilişkin önemli bir bilgi yok. Ayrıca iki ayrı prototipin ne gibi özelliklerle donatıldığı da bilinmiyor.

Apple katlanabilir iPhone

iPhone Fold çıkış tarihi daha da gecikebilir

Kullanıcıların merak ettikleri tek şey ise Apple’ın ilk katlanabilir ekranlı telefonunu ne zaman sayışa sunacağı. Bu testlerin kısa süre içerisinde tamamlanması ve katlanabilir ekrana sahip ilk Apple logolu telefonun 2024’de satışa sunulması planlanıyor.

iphone fold

Sızdırılan bilgilere göre Apple bu yıl içerisinde katlanabilir model satışa sunmayacak. Duruma göre 2024 yılındaki model yelpazesi de şekillendirilmiş olacak.

Apple’ın Z Flip tarzında katlanan bir cihaz üzerinde çalıştığını da belirtelim. Yani açılıp tablet boyutlarına gelen bir iPhone tasarlanmıyor. Zaten böyle bir iPhone modelinin tasarlanması iPad satışlarına da darbe vurabilirdi.

OnePlus 11 global versiyonun detayları belli oldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir