iPhone Fold 2023 yılında geliyor!

iPhone X Fold

Apple’ın 2022’de tanıtacağı iddia edilen iPhone Fold 1 sene gecikmeli çıkacak. Sızdırılan bilgilere göre Apple katlanabilir ekranların yaygınlaşmasını beklemek istiyor. İşte detaylar.

iPhone Fold 2023 yılında geliyor! Akıllı telefon pazarında söz sahibi olan üreticilerin başında gelen Apple şu sıralar rehavete kapılmış durumda. Tim Cook ne yapsak zaten satıyor mantığı ile Apple’ı taklit edilen firma konumundan taklit eden firma konumuna getirdi.

Sektördeki diğer üreticiler muazzam ekran tasarımlarına imza atarken, Apple kocaman çentiği ile yalnız başına kaldı. Dediğimiz gibi burada Apple’ın sadık müşteri kitlesi önemli bir rol oynuyor.

Apple ne yapsak zaten satıyor kafasıyla tasarım tarafında para harcamaya pek sıcak bakmıyor. Lakin şu sıralar Apple’ın kaçırmak üzere olduğu bir tren var. Katlanabilir ekranlı telefonlar.

Apple katlanabilir iPhone

iPhone Fold 2023 yılında geliyor!

Muhtemelen 2022 katlanabilir ekranlı modellerin piyasada yaygınlaşmaya başlayacağı yıl olacak. Apple yönetimi de bu durumun farkında. Son sızdırılan raporlara göre Apple 2023’ün son çeyreğinde ilk katlanabilir ekranlı modelini satışa sunmayı planlıyor.

Elbette bu modelin fiyatı diğer iPhone modellerine nazaran daha yüksek olacak. Donanımsal açıdan iPhone 13 Pro ile aynı seviyede olması beklenen bu telefon fiyat tarafında ise yüzde 50 daha pahalı olacak. Örneğin iPhone 13 Pro Türkiye’de 15.000 TL’den satılıyorsa, iPhone Fold için 22.000 – 23.000 TL gibi bir etiket belirlenecek.

Elbette bunlar şimdilik söylenti ve sızıntıdan ibaret olan bilgiler. Sonuç olarak bekleyip göreceğiz.

Apple Store’lar yeniden kepenk indiriyor!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir