iPhone 13 araştırması büyük şaşkınlık yarattı

iPhone 14 mini

Bugünlerde yapılan iPhone 13 araştırması ilginç sonuçlar ortaya çıkardı. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte göz atalım.

Apple dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alıyor ve iPhone 13 araştırması onu üzecek gibi görünüyor. Akıllı telefonlar ile ilgili yaptığı anketlerle tanınan Saving isimli bir şirket tüm tahminleri altüst etti. Yaklaşık olarak 2500 katılımcı ile gerçekleştirilen anket sonuçları ilginç sonuçlar ortaya çıkardı.

Bu anket 14 Eylül’de tanıtılacak olan Apple iPhone 13 modeli için kafaların karışmasına neden oldu. Herhangi bir iPhone kullanan kişilerin sadece yüzde 10 gibi bir bölümü cihazını yükseltmeyi düşünüyor. Bu gerçekten de fazlasıyla düşük bir rakam. Zira Apple satış rekorları kırmayı planlıyordu

iPhone 13 araştırması hayal kırıklığı yarattı

Bu cihazla ilgili yapılan araştırmalarda kullanıcıların sadece yüzde 10 gibi bir bölümü iPhone 13 almak istediğini söylerken yüzde 64 gibi bir bölümü yükseltmeyi düşünmediğini belirtti. Geriye kalan yüzde 26 henüz kararsız olduğunu ifade etti. Böylece Apple için aslında iyi sonuçların ortaya çıkmayacağı kesinleşti.

iPhone 13 araştırması

Yapılan ankette bu cihazdan beklentiler de ölçüldü. Ona göre uydu bağlantısı bekleyen kişi sayısı yüzde 27 seviyesinde. Yeni kamera ve video yetenekleri talep edenler yüzde 22 düzeyinde. Ayrıca daha büyük batarya ve hızlı işlemci bekleyenlerin sayısı da hiç az değil.

iPhone 13 şimdiye kadar ki en sağlam iPhone olacak

Apple bu yeni cihazında eğer devrim niteliğinde yenilikler yaparsa satış rakamlarını artırabilir. iPhone 13 araştırması bunu doğruluyor. Ancak şu anki duruma bakarsak yeteri kadar satış yapması zor görünüyor. Peki sizin iPhone 13 ile ilgili beklentileriniz neler? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir