Spotify, “Release Radar” playlistini sponsorluklara açıyor

Spotify, "Release Radar" playlastini sponsorluklara açıyor

Release Radar, Spotify uygulamasında algoritmik olarak oluşturulmuş en popüler çalma listelerinden biri. Bu kadar popüler olmasının ise mantıklı bir açıklaması var. Karışım, sık dinlediğiniz sanatçılardan yeni materyallerden oluşan bir koleksiyonla haftalık olarak güncelleniyor. Şimdi bu liste sponsorluk alacak. İşte detaylar.

Oynatma listesi, beş yıldır uygulamayı kullananların favorisi. İsveçli şirket şimdi bu playlisti sponsorluklara açıyor. Spotify ayrıca Discover Weekly ve On Repeat’e gibi listeler için de sponsorluk alarak gelir elde ediyor. Release Radar ile Disney+ gibi dev bir platformla sponsorluk kurulacak. Spotify, Release Radar listesi içinde artık kullanıcıların ses, video ve grafik biçimindeki reklamları görebileceklerini bildirdi. Sponsor destekli bu reklamlar kullanıcıların ilgisini çekerse direkt olarak dinlenebilecek.

Spotify, "Release Radar" playlastini sponsorluklara açıyor

Müzik odaklı reklamların yanı sıra oyun, otomotiv, moda ve teknoloji gibi markaların da reklamları olacak. Bu kapsamda Spotift çıtayı oldukça yükseltiyor diyebiliriz. Neticede müzik dinleme uygulaması konu müzik dinleme olunca dünya çapında en çok tercih edilen uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Spotify, fırsatın yalnızca yukarıda belirtilen kategorilere uyanlara değil, tüm şirketlere açık olduğunu da belirtti. Her zaman olduğu gibi, Premium kullanıcılar sponsorlu içerikleri görmeyecek. Oynatma listesi, 2016’daki lansmanından bu yana dünya çapında 16 milyardan fazla kez yayınlandı. Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya dahil olmak üzere çeşitli bölgelerdeki Spotify kullanıcıları en çok bu listeyi tercih ediyor. Çoğu dinleyici 18-29 yaş aralığından meydana geliyor.

Twitter akış özelliği büyük tartışma yarattı: Instagram ile kardeş olacaklar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir