Instagram güvenlik konusunda oldukça önemli bir adım atıyor

Instagram

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, güvenlik endişesi taşıyan kullanıcılarını sevindirecek bir özellik üzerinde çalışıyor.

Instagram güvenlik konusunda oldukça önemli bir adım atıyor. Sosyal medya dünyası rekabetin en yoğun yaşandığı teknoloji alanlarından biridir. Her ne kadar listenin zirvesinde uzun zamandır Facebook oturuyor olsa da, kan kaybettiği bilinen  sosyal medya devinin listenin gerilerine itelenmesi yakındır. İşte ondan doğacak boşluğu doldurmak isteyen Instagram’ın başının belası olan çok önemli bir rakibi var: TikTok.

Instagram Reels'larda ortaya çıkan bir sorunu düzeltti

Geçmişi Instagram kadar eski olmasa da, her yıl kullanıcı sayısını katlayarak arttıran TikTok’un Instagram’ı geride bırakması an meselesi. İşte bu yüzden Amerikalı sosyal medya devi elinden geldiğince platformunu güncelleştirmeye ve kullanıcılar için hem daha keyifli hem de daha güvenli bir ortam haline getirmeye devam ediyor. Şirketin güvenlik konusuna yönelik yaptığı son çalışma ise mesajların uçtan uca şifrelenmesi.

Instagram, NFT özelliklerini 100'den fazla ülkeye genişletiyor

Instagram güvenlik konusunda oldukça önemli bir adım atıyor

Bilindiği üzere uçtan uca şifreleme uzun bir zamandır WhatsApp’da bulunan bir sistem ve bu güvenlik sistemi sayesinde iki kullanıcı arasında gerçekleşen konuşmaları platformun sahipleri dahil hiç kimse göremiyor, duyamıyor. İşte Instagram’a da bu özelliği getirmek için çalışmalara başlayan şirketin, tam olarak bu güncellemeyi ne zaman genel kullanıma sunacağı ise şimdilik bilinmiyor.

sosyal medya instagram

Instagram’ın üzerinde çalıştığı ve kullanıcıları mutlu edecek bir diğer güncelleme ise yeni bir özelliğe yönelik. Şu an için hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadığımız ancak Yayın Sohbetleri olarak isimlendirileceğini bildiğimiz bu özellik sayesinde, kullanıcıların görüntülerinin olmayacağı sesli bir canlı yayın açabilecekleri konuşuluyor. Bakalım bu yeni özellikleri ne zaman göreceğiz.

Cameron Diaz filmi Back in Action Netflix’de