Huawei Mate 50 serisi kendi ülkesinde ödüle layık görüldü

En iyi kamera

Akıllı telefon dünyasında tutunabilmek için bir hayli çaba sarf eden Huawei, yeni serisi Mate 50 ile biraz olsun moral depolamışa benziyor.

Huawei Mate 50 serisi kendi ülkesinde ödüle layık görüldü! Huawei, gerek Çin’in gerekse de dünyanın en önemli akıllı telefon üreticilerinden biriyken, 2019 yılında Amerika Birleşik Devletleri tarafından casusluk suçlamasıyla kara listeye alınınca, bir anda her şey tepetaklak gitmeye başlamıştı. İlk olarak Google’ın Android eko sisteminden çıkarılan Çinli teknoloji devi, daha sonra ise 5G teknolojileri kapsamının dışına itilmişti.

huawei mate 50 pro

İşte bu kötü gidişata rağmen pes etmeyen Huawei, yavaş yavaş ısrarlı tutumunun karşılığını almaya başlıyor gibi görünüyor. İşletim sistemi sorununu kendi işletim sistemi olan HarmonyOS’u geliştirerek çözen şirket, çıkarttığı her yeni akıllı telefon modeli ile çıtayı bir kez daha yukarılara taşımaya kararlı.

Huawei Mate 50 Pro

Huawei Mate 50 serisi kendi ülkesinde ödüle layık görüldü

Son olarak karşımıza Huawei Mate 50 serisi ile çıkan Çinli şirket, bu telefonda oldukça önemli bir özelliğe yer vermişti.

Huawei Mate 50 Pro

Bir tür uydu sistemi olan Beidou-3 ile entegre bir şekilde çalışabilen ve bu sayede internetin hiç çekmediği alanlarda bile acil servislere ulaşabilmenizi sağlayan Huawei Mate 50 Pro, bu özelliği ile Çin’de özel bir ödüle layık görüldü. Bir müzede sergilenmeye başlanan ve özelliğin tanımının da yapıldığı bir broşürle neden bu ödüle layık görüldüğü anlatılan Huawei Mate 50 Pro bu sayede Çinli şirketin yeniden yüzünün gülmesine neden oldu. Bununla birlikte Çin’in siyasi yapısı gereği bu ödülün tam olarak hangi kurum tarafından verildiği anlaşılamadı.

İlk iPhone fiyatı ile dudak uçuklattı