Instagram kullanıcıları sonunda GIF içeren gönderilere yorum yapabilecek

Instagram CEO'su Adam Mosseri Özür diledi

Instagram sonunda beklenen özelliği kullanıcılarına sundu. Kullanıcılar artık nihayet GIF içeren gönderilere yorum yapabilecek. İşte tüm detaylar.

Sonunda, Instagram gönderilerine GIF’lerle yanıt verebileceksiniz. Şirket başkanı Adam Mosseri, Meta CEO’su Mark Zuckerberg ile yaptığı son Instagram Kanal sohbetinde özelliğin eklendiğini duyurdu. Mosseri patronuna “Bu özellik biraz gecikti ama bugün yorumlarda GIF’leri kullanıma sunuyoruz” dedi. Bu özellik, beklediğiniz gibi, Giphy’den bir GIF ile bir gönderiye veya başka birinin söylediği bir şeye yorum yapmanıza olanak tanıyacak. Bu özellik Giphy ile aynı şekilde çalışacak.

Instagram-web-sürümü-canlı-yayın

Mosseri, Instagram’ın Reels üzerinde şarkı sözleri özelliğini de test ettiğini söyledi. Özellik, Meta’nın 2021’de kullanıma sunulan otomatik altyazı etiketi üzerine inşa edilmiş gibi görünüyor. Mosseri’nin paylaştığı ekran görüntüsüne bakılırsa, arayüzün altındaki bir zaman çizelgesi, kullanıcının altyazıları düzgün bir şekilde senkronize etmesini sağlayacak. Bu özellik ile, sonunda bir gönderiye GIF ile yorum yapabilirsiniz. Belki de bu gelişmeler, sosyal medya devinin sonunda özel bir iPad uygulaması yapmaya başlayacağı anlamına geliyor. Uygulama son dönemlerde fazlasıyla güncelleme sundu ve güncellemeler gelmeye devam edecek. Söz konusu güncellemeler ile birlikte şirket gelişmiş bir uygulama deneyimi sunmayı hedefliyor. Sosyal medya uygulamaları arasında en çok TikTok öne çıktığı için Instagram da bu kapsamda çalışmalarını geliştiriyor desek yanlış olmaz.

Samsung, askeri kullanıma hazır Galaxy S23 ve XCover 6 Pro Tactical Edition’ı piyasaya sürdü