Gran Turismo filminden fragman yayınlandı

Gran Turismo filmi

11 Ağustos’ta vizyona girecek olan Gran Turismo filminin çıkışına kısa bir süre kala filmden bir fragman daha yayınlandı.

Artık yaz aylarına girmemizle birlikte bu yılın heyecanla beklenen filmleri sinemaseverlerle buluşmaya başladı. Mission: Impossible – Dead Reckoning Part I, Barbie ve Oppenheimer gibi filmlerle açılan yaz sezonu, ağustos ayında da dolu geçecek. Önümüzdeki ay vizyona girecek bu filmlerden biri de merakla beklenen Gran Turismo filmi olacak. Adından da anlaşılacağı üzere popüler yarış oyunu serisinden uyarlanan film, 11 Ağustos’ta sinemaseverlerle buluşacak. Serinin hayranları artık film için gün sayarken, filmden yeni bir fragman daha yayınlandı.

Gran Turismo filmi bugüne kadar çekilen diğer oyun uyarlamalarından oldukça farklı olacak. Çünkü film uyarlandığı oyun serisinin hikayesini perdeye taşımak yerine, bu oyun seriyle ilişkili gerçek bir hayat hikayesini anlatıyor. Film, Gran Turismo oyunlarını oynayarak kendisini geliştiren ve zamanla gerçek yarışlara katılmaya başlayan gencin hayat hikayesine odaklanıyor.

gran turismo

Gran Turismo filminin yönetmen koltuğunda Neill Blomkamp oturuyor ki bu da filmi daha heyecan verici kılıyor. Çünkü Neill Blomkamp, özellikle District 9 filmiyle beğeni toplamış bir yönetmen. Blomkamp sonrasında çektiği Elysium ve Chappie gibi filmlerde aynı seviyeyi yakalayamadı belki ama buna rağmen Gran Turismo filmi için ideal bir seçim gibi görünüyor. Çünkü hem kamera arkasında yetenekli olduğunu District 9’da göstermiş bir yönetmen hem de Gran Turismo oyunlarının büyük bir hayranı.

Gerek hikayesiyle gerek bir araya getirdiği ekiple merak uyandıran filmden yayınlanan yeni fragmanı aşağıda bulabilirsiniz.

PlayStation Plus ağustos ayında 10 oyun kaybedecek