Ana SayfaAkıllı TelefonGoogle Tensor inadını sürdürmeye ısrarlı

Google Tensor inadını sürdürmeye ısrarlı

Teknoloji devi Google, kendi akıllı telefon markasında kendi işlemci yonga setlerini kullanmaya kararlı gibi görünüyor. Şirketin yeni nesil işlemciler için harekete geçtiği de gelen bilgiler arasında.

Google Tensor inadını sürdürmeye ısrarlı. Google, birçok otoritenin belirttiği üzere Android’in Apple’ı olmaya çalışıyor. Bu amaca yönelik üzerinde durduğu en önemli konu ise, akıllı telefon modellerinde kendi yonga setini kullanmak. Android telefon dünyasının çok büyük bir kısmı yonga seti konusunda Qualcomm’un Snapdragon modeli ve MedaiTek’in Dimensity modeli arasında bir tercih yaparken, ünlü teknoloji devi Pixel marka cihazlarından kendi markası olan Tensor işlemcilerini kullanıyor.

Google TensorFlowu acik kaynak yapti2

Google’ın Nexus’u terk ederek 2016 yılında Pixel markasına geçiş yapmasıyla birlikte karşımıza çıkan Tensor işlemcileri, aslında Samsung tarafından üretilen bir birim. Hatta Google her ne kadar bu yonga setlerinin kendisi tarafından tasarlandığını iddia etse de, geçtiğimiz yıl ortaya çıkan belgeler Tensor işlemcilerin Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un işlemcileri olan Exynos temeline dayandığını ortaya koymuştu.

Google, AB'de üçüncü taraf ödemelere izin verecek

Google Tensor inadını sürdürmeye ısrarlı

Bununla birlikte şu an piyasada ikinci nesli bulunan ve son olarak Pixel 6 serisinde kullanılan işlemcilerin, fiyat avantajı sağlaması sayesinde Google için gayet iyi sonuçlar verdiğini de söyleyelim. Her ne kadar bu yonga setlerinin şu an için Snapdragon’un amiral gemisi ile mücadele etmesi pek mümkün olmasa da, Google’ın üçüncü nesil Tensor işlemci için Samsung ile yeni bir protokol imzaladığı haberleri, Amerikalı teknoloji devinin kendi işlemcisinden vazgeçmek gibi bir niyetinin olmadığını gösteriyor.

Google Cüzdan güncellemesi Android kullanıcılarına yayılmaya başladı

Bilindiği üzere Google, yakın zamanda Pixel 7 ailesini tanıtacak. Bu nedenle üçüncü nesil işlemcileri bu sene görmemiz mümkün değil. Ancak gerek Google’a gerekse de Samsung’a yakın kaynaklar, işlemcilerin önümüzdeki yıl kullanıma hazır duruma geleceğini söylüyor ki bu, Pixel 7 serisinde olmasa bile Pixel 8 serisinde üçüncü nesil Tensor işlemcilerini göreceğiz manasına geliyor.

Oppo Enco Buds 2 özellikleri kesinleşti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting