Ana SayfaGenelSamsung Apple rekabeti zirveye ulaştı

Samsung Apple rekabeti zirveye ulaştı

Akıllı saat pazarındaki paylara ilişkin bir araştırma yapan ünlü analiz şirketi Counterpoint Research, oldukça ilginç veriler ortaya koydu.

Samsung Apple rekabeti zirveye ulaştı. Teknoloji dünyasının en önemli pazarlarından biri haline gelen akıllı saat sektörü, günden güne büyümeye devam ederken, bu büyüme yanında rekabeti de getiriyor. Dünyanın önde gelen araştırma ve analiz şirketlerinden biri olan Counterpoint Research tarafından paylaşılan son rapora göre geçtiğimiz yıldan bu yana %13 oranında büyüme gösteren sektörde, dengeler iyice değişmiş durumda.

samsung 1

Buna göre geçtiğimiz yılı %30,6’lık pazar payıyla ilk sırada geçiren Apple bu yılda da halen sektörün tartışmasız lideri konumunda. Ancak Amerikalı teknoloji devinin pazar payını olduğu gibi koruyamadığını ve hitap ettiği kitlenin %29,3’e gerilediğini görüyoruz. Öbür taraftan Apple’ın her konuda en büyük rakibi olan Samsung ise oldukça önemli bir atılım içerisinde.

Samsung

Samsung Apple rekabeti zirveye ulaştı

Sık sık GalaxyWatch 4’ün başarılarıyla gündeme gelen Güney Koreli teknoloji devi, geçtiğimiz yıl %7,4 olan pazar payını bu yıl %9,2’ye çıkararak bu başarısını da taçlandırmış oldu. Samsung’un oransal olarak pazar payını bu denli büyütmesi ise, Samsung acaba Apple’ı yakalayabilecek mi sorusunun sorulmasına neden oldu. Bununla birlikte analizin devamında yer alan bilgiler Güney Koreli şirketin bu gelişimi kat ederken Apple’dan ziyade Huawei’den pay kaptığını gösteriyor.

samsung kamera 2

Nitekim geçtiğimiz yılı %9’lık oranıyla ikinci sırada bitiren Huawei, bu yıl ise %6,8’lik pazar payıyla idare etmek zorunda kaldı. Bu pay ise Çinli teknoloji şirketini ancak listenin üçüncü sırasına oturtabildi. Öte yandan Huawei’nin Çin’de hala en çok akıllı saat satan teknoloji markası olduğunu da bir kez daha hatırlatalım.

Google Tensor inadını sürdürmeye ısrarlı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting