Google Pixel Fold tasarımı tamamen netleşti

pixel fold

Akıllı telefon sektörünün önemli isimlerinden biri olan Google’ın sızdırılan yeni katlanabilir akıllı telefon görüntüsü, sektörde büyük bir heyecan dalgası yarattı.

Google Pixel Fold tasarımı tamamen netleşti. Google, merakla beklenen Pixel Fold’u 10 Mayıs’ta başlayacak olan yıllık I/O Geliştirici Konferansı’nda tanıtmaya hazırlanıyor. Arama devi ilk katlanabilir telefonu hakkında fazla bilgi vermesede, bu telefon daha önce birçok söylenti ve sızıntıya maruz kaldı. Şimdi, yaklaşan cihaz, lansmandan önce sızdıran Evan Blass tarafından paylaşılan resmi görünümlerle birlikte ortaya çıktı.

pixel fold

Resmi görünümler, Google Pixel Fold’un ön ve arka tasarımını doğruluyor. Ayrıca, daha önce sızdırılan görsellerle de örtüşüyor. Cihaz, kompakt bir form faktörüne sahipken, ön ve arka tarafları daha geniş bir en boy oranına sahip görünüyor. Ana ekran, merkezlenmiş bir delik kesimli tasarıma ve her tarafta dar çerçevelere sahip. Katlanabilir telefonun dört kenarı da kıvrımlı. Güç ve ses tuşları sağ kenarda yer alıyor.

Google Pixel Fold 4

Google Pixel Fold tasarımı tamamen netleşti

Google Pixel Fold’un resmi görünümleri, Obsidyen adı verilebilecek Gri renk seçeneğiyle geliyor. Arka panel, önceki Pixel nesillerindeki yatay kamera modülüne benzer şekilde, ancak uçtan uca uzanmıyor. Kamera adası, bir hap şeklindeki kesimde iki sensör ve LED flaş birimi ile dışarıda üçüncü bir lens içeriyor.

Bunun dışında, resmi görünümler Pixel Fold hakkında daha fazla ayrıntı vermiyor. Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan bir sızan canlı video, katlanabilir telefonun iç ekranında kalın çerçeveler olduğunu gösterdi.

Google Pixel Fold

Çekirdek özellikleri açısından, Google Pixel Fold’un 120 Hz yenileme hızına sahip 5,8 inç ve 7,6 inç iç ve dış ekranlarla birlikte gelmesi bekleniyor. Katlanabilir telefonun, 12GB RAM ile eşleştirilmiş bir Tensor G2 SoC tarafından destekleneceği söyleniyor. Başlangıç fiyatının 1.799 dolar olacağı bildiriliyor. Google’ın Pixel Fold alıcılarına ücretsiz bir Pixel Watch sunacağı iddia ediliyor. Google Pixel Fold tasarımı tamamen netleşti.

Samsung Sony işbirliği sona eriyor!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir