Google Pixel 8 Pro özellikleri sızdırıldı

Google Pixel 8

Google’ın yakında kullanıcılarla buluşturacağı yeni telefonu Google Pixel 8 Pro’nun özellikleri, gelen son sızıntıyla doğrulanmış oldu.

İlk katlanabilir akıllı telefonu Pixel Fold’un lansmanını kısa süre önce gerçekleştiren Amerikalı teknoloji devi Google, odağını yeniden Pixel markasının ana serisine çevirmiş durumda. Bildiğiniz gibi şirket Pixel 8 serisini çok yakında kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Son haftalarda çeşitli sızıntı ve söylentilerle teknoloji dünyasının gündemini meşgul eden Pixel 8 serisi, bu hafta gelen yeni bir sızıntıyla bir kez daha gündeme taşındı. Gelen bu son sızıntıyla birlikte, Google Pixel 8 Pro’nun daha önce sızdırılan bazı özellikleri büyük ölçüde doğrulanmış oldu.

Gelen bu son sızıntının da doğruladığı bilgilere göre Pixel 8 serisinin daha güçlü üyesi olan Pixel 8 Pro, Google’ın Tensor G3 yonga setinden güç alacak. Telefon 6.87 inçlik LTPO OLED bir ekrana sahip olacak. Bu ekranın QHD çözünürlükte olacağı, yenilenme hızının ise 120 Hz olacağı söyleniyor. Batarya tarafına geldiğimizde karşımıza 4950 mAh’lık bir batarya ve 27 W şarj hızı çıkıyor. Görünen o ki Google hızlı şarj teknolojileri konusunda rakiplerinin gerisinde seyretmeye devam edecek.

Google Pixel 8 Pro

Pixel 8 Pro’da Tensor G3 yonga setine 12 GB RAM eşlik edecek. Dahili depolama alanı konusunda ise kullanıcılara iki farklı seçenek sunulacak: 128 ya da 256 GB. Tahmin edebileceğiniz gibi telefon piyasaya Android 14 yüklü şekilde sunulacak.

Telefonun arka yüzünde üçlü bir kamera sistemi bulunuyor. Bu üçlü kameranın ana lensi OIS destekli 50 megapiksellik bir lens olacak. Ona 64 megapiksellik geniş açılı bir lens ile 48 megapiksellik telefoto kamera eşlik edecek. Telefonun selfie kamerası ise 11 megapiksel olacak. Gördüğünüz gibi telefonun teknik özellikleri öncülünden, yani Google Pixel 7 Pro’dan çok da farklı olmayacak.

Elon Musk Çinli liderleri uyardı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir