Google bir hizmetinin fişini çekti

Google bir hizmetinin fişini çekti

Yakında başka bir Google hizmeti şirketin uygulama mezarlığına katılacak. Arama devi bu hafta sessizce Duplex on the Web’i kapattığını duyurdu. İşte detaylar.

TechCrunch tarafından tespit edilen bir destek sayfasında şirket, hizmetin 2022’nin sonundan sonra çalışmayacağını belirtiyor.  Google sözcüsü “Bu yılın sonuna kadar Duplex on the Web’i kapatacağız ve Duplex ses teknolojisinde yapay zeka geliştirmeleri yapmaya tamamen odaklanacağız” ifadelerini kullandı.

Google bir hizmetinin fişini çekti

Google, Duplex telefon rezervasyonu yapay zekasının bir uzantısı olarak ilk olarak 2019’da Duplex on the Web’i duyurdu. Başlangıçta özellik, Android kullanıcılarının sinema bileti satın almasına yardımcı olmak için tasarlandı. Duplex on the Web, Assistant’a web sitelerinde kendi başına gezinme olanağı sağladı. Kredi kartı bilgilerinizin Chrome’da kayıtlı olması koşuluyla, Asistan sizin için sinema bileti satın alma gibi tüm yoğun işi halledebiliyordu. Google daha sonra bu özelliği, kullanıcıları çevrimiçi veri ihlallerine karşı korumak için genişletti.

Bir noktada özelliği, uçuşları kontrol etmek ve indirimleri takip etmek için de kullanabilirsiniz. Şirketin Duplex on the Web’i kapatmasının nedeni olarak TechCrunch, web sitelerini ayrıştırmak için bir yapay zekayı eğitmenin maliyetiyle ilgili olabileceğini öne sürüyor. Özelliğin destek sayfası, şirketin web sitelerini günde birkaç kez taramak için özel bir kullanıcı aracısı kullandığını belirtiyor. Ayrıca, web sitesi yöneticileri tarayıcının içeriklerini dizine eklemesini engellediğinde, Duplex on the Web’in performansı önemli ölçüde düşebilir.

Xiaomi yakında zamanda masaüstü bilgisayar pazarına girebilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir