Xiaomi yakında zamanda masaüstü bilgisayar pazarına girebilir

y65

Akıllı telefonlar firmaları farklı kategorilerde farklı sektörlere giriş yapmaya devam ediyor. Son olarak Xiaomi masaüstü bilgisayar pazarına girmeye hazırlanıyor.

Xiaomi özellikle fiyat performans açısından en başarılı markalardan biri. Firma ev aletleri-akıllı telefon pazarındaki bu unvanını farklı bir kategoriye taşıyamya hazırlanıyor. Şirket ayrıca elektrikli araç pazarına girmek için ilk yapay zekalı otomobilini üretmeyi planlıyor. Şu anda şirket, masaüstü PC pazarına katılmaya hazırlanıyor. Markanın gerçekten güzel birkaç Windows dizüstü bilgisayarı daha önce piyasaya sürüldü.

İki farklı tarzın 1 Aralık’ta Xiaomi etkinliğinde tanıtılmasının planlandığı bildirildi. Jiang Zemin’in Çin Komünist Partisi eski genel sekreteri olarak vefat etmesi nedeniyle etkinlik ertelendi. Görünüşe göre, biz yeni bir tarihin belirlenmesini beklerken, iki PC tasarımı hala insanları seçmek için biraz erken gösteriliyor.

Xiaomi

Bunlardan ilki Xiaomi Host Mini PC, temel bir sürümde sergilenen küçük form faktörlü (SFF) bir cihaz gibi görünüyor. Yani görseldeki sistemde sadece 100W XM22AL5X PSU takılıdır. Kutuya dahil edilecek donanımın geri kalanı açıklanmadı çünkü Xiaomi’nin onu tam özellikli bir kit olarak satması pek olası değil.

Şimdi hakkında çok şey bildiğimiz diğer sisteme geçelim. Mac Mini veya Intel NUC’ye benzer bir form faktörüne sahip küçük bir bilgisayardır. Radeon 680M RDNA2 GPU, 16GB bellek ve 512GB SSD ile 45W MD Ryzen 7 6800H APU tarafından desteklenirken 570 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Android akıllı telefonların güncelleme nedeniyle tehlike altında


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir