Galaxy Tab Fold için ilk adımlar atılıyor

Galaxy Tab S8

Akıllı telefon pazarındaki lider isimlerden biri olan Samsung, tablet pazarında ilginç bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Sızdırılan son bilgilere göre Güney Koreli üretici, katlanabilir ekranlı bir tablet üzerinde de çalışıyor. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Galaxy Tab Fold için ilk adımlar atılıyor. Her ne kadar Samsung’un ilk katlanabilir akıllı telefon modelini piyasaya sürmesinin üzerinden sadece birkaç sene geçmiş olsa da, Güney Koreli teknoloji devinin 10 yılı aşkın süredir bu teknoloji üzerinde çalıştığı biliniyor. Bununla birlikte, teknolojinin belli bir doygunluğa ulaşabilmesi için yavaş ilerleyen Samsung, artık katlanabilir ekran teknolojisinin yeterli seviyeye geldiğini düşünüyor.

samsung tablet

Geçtiğimiz hafta yeni S akıllı telefon serisini tanıtan Samsung, şimdiden rotayı katlanabilir tablet modeline çevirdi. Gelen ilk haberlere göre, Samsung’un amacı yeni katlanabilir tablet modelini yeni Galaxy Tab S serisiyle birlikte tanıtmak. Buna göre de eğer her şey planlandığı gibi giderse, önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde yeni tableti görebiliriz.

katlanabilir ekranlı samsung telefon

Galaxy Tab Fold için ilk adımlar atılıyor

Bununla birlikte yeni tabletin özelliklerine ilişkin şu an için çok fazla bilgi bulunmuyor. Ancak şirket daha önce yaptığı açıklamalarda katlanabilir akıllı telefonların geleceğin yeni trendi olacağını söylemişti. Hatta bazı kaynaklardan servis edilen bilgilerde, Güney Koreli teknoloji devinin şu an ki amiral gemisi serisi olan Galaxy S modellerini biraz daha geriye çekeceği ve yeni dönemde en güçlü donanımların katlanabilir akıllı telefon modellerinde karşımıza çıkacağı iddia ediliyordu.

samsung tablet

İşte bu açıklama ve iddialardan yola çıkarak, katlanabilir tablet modelinin de oldukça güçlü donanımlarla karşımıza çıkacağı ve iPad’in tablet pazarındaki hakimiyetini hedef alacağı söylenebilir.

Samsung Galaxy S24 serisi ile ilgili ilk bilgiler sızdırıldı