Galaxy Fold 2 selefinden hayli ucuz olacak

galaxy fold 2

Samsung’un önümüzdeki dönemde tanıtacağı katlanabilir ekranlı yeni modeli Galaxy Fold 2, fiyatıyla fark yaratacak. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Katlanabilir ekranlı telefon üzerindeki çalışmalarını uzun süre önce başlatan Samsung, bu alanda önemli adımlar atmıştı. Güney Koreli teknoloji devinin katlanabilir ekranlı bir model üzerinde çalıştığı ilk defa 2015 yılında ortaya çıktı. Samsung bu çalışmaları doğrulasa da henüz mevcut teknolojinin bu tarz modeller için yeterli olmadığını savunmuştu.

2019’a gelindiğinde ise ilk katlanabilir ekranlı akıllı telefon modeli olan Galaxy Fold tanıtıldı. Samsung’un katlanabilir ekranlı modeli, çıkışına kısa bir süre kala ekran ve menteşe bazlı problemler nedeniyle ertelenmişti.

Nihayetinde kısa bir süre önce problemsiz olarak satışa sunulan Fold, fiyatı nedeniyle geniş kitlelere ulaşamadı.

Katlanabilir ekran teknolojisinin henüz çok yeni olmasından ötürü fiyat anlamında belli bir zümreye hitap eden model, yine de beğeni toplamıştı.

galaxy fold 2

Güney Kore kaynaklı raporlara göre, Samsung önümüzdeki yıl tanıtacağı katlanabilir ekranlı modeli ile fiyat seviyesini 1000 dolar civarına çekmeyi amaçlıyor. Tasarımıyla da hayli farklı bir çizgide yer alacak olan Galaxy Fold 2, 1000 dolar civarındaki fiyatıyla da geniş kitlelere hitap edecektir.

Telefonun Güney Kore’de 840 dolar, global pazarda ise 1000 dolarlık etikete sahip olacağı belirtiliyor. Eğer sızdırılan bu fiyatlar doğruysa, Galaxy Fold 2 selefinden çok daha fazla müşteriye ulaşacaktır.

Android 10 alacak telefonlar için tıklayın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir