Ana SayfaGenelElon Musk Twitter'ı aldı, yöneticileri kapıya koydu

Elon Musk Twitter’ı aldı, yöneticileri kapıya koydu

Elon Musk Twitter’ın yeni sahibi oldu. Yeni şirketindeki ilk işi, bugüne kadar şirketin başında yer alan üç kişiyi kovmak oldu.

Aylarca süren gitgellerin ardından nihayet beklenen gün geldi ve Elon Musk Twitter anlaşması resmi olarak tamamlandı. Böylece Elon Musk, 44 milyar dolarlık dev bir anlaşmayla Twitter’ın yeni sahibi oldu.

Hatırlarsanız Elon Musk önce Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolarlık bir teklif sunmuş, bu teklif kabul edildikten sonra ise anlaşmadan caymıştı. Ancak Twitter yönetimi Musk’ın peşini bırakmadı ve 44 milyar dolarlık bu anlaşmayı tamamlaması için dava açtı. Ancak daha bu dava başlamadan Elon Musk bir kez daha çark etti ve anlaşmayı tamamlayacağını söyledi. Sonunda tamamladı da. Ancak görünen o ki Elon Musk Twitter’da yaptıklarıyla daha uzun süre gündemde kalacak. Çünkü Musk yönetiminde Twitter’ı önemli değişiklikler bekliyor.

Elon Musk Twitter davasının Şubat 2023'e ertelenmesini istedi

Bildiğiniz gibi Elon Musk’ın Twitter satın alacak olması şirket içinde pek iyi karşılanmamıştı. Çünkü pek çok Twitter çalışanı Musk’ın şirketi satın almasından rahatsızdı. Ayrıca yönetimin de bu anlaşmayı yapmak istemediği ama 44 milyar dolarlık teklif karşısında çaresiz kaldıkları biliniyordu. Bu endişelerin boş yere olmadığı daha ilk günden anlaşıldı. Çünkü Elon Musk’ın Twitter anlaşmasını tamamladıktan sonra yaptığı ilk iş, şirketin başındaki üç ismi kovmak oldu.

Twitter CEO’su Parag Agrawal, CFO’su, yani finansal sorumlusu Ned Segal ve hukuk departmanının başında yer alan Vijaya Gadde, Musk şirketin yeni sahibi olduğu gün adeta kapının önüne kondu. Şimdi asıl soru bu üç ismi kaç kişinin daha takip edeceği. Hatırlarsanız bu hafta çıkan haberlerde Musk’ın Twitter çalışanlarının yüzde 75’ini işten çıkarmayı düşündüğü iddia ediliyordu. Bu iddianın doğru olup olmadığını bekleyip göreceğiz ama görünen o ki Twitter’ı hareketli birkaç hafta bekliyor.

TikTok, YouTube’un da belini büktü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting