Ana SayfaAkıllı TelefonApple USB C hakkında açıklama yaptı

Apple USB C hakkında açıklama yaptı

Amerikalı teknoloji devi Apple, nihayet USB Type-C hakkındaki suskunluğunu bozdu ve merak edilen soruların yanıtlarını verdi.

Apple USB C hakkında açıklama yaptı. Apple’ı Apple yapan şey, kendine has bir çizgisinin olması ve ne olursa olsun kendi doğrularından vazgeçmemesidir. Bu özelliğinin bir sorunu olarak kendine ait işletim sistemi, veri giriş portu, Dinamik Ada’sı ve daha pek çok ayırt edici özelliği bulunan Apple, zaman zaman bu özelliği yüzünden yasa koyucularla karşı karşıya kalabiliyor. Tıpkı Avrupa Birliği tarafından alınan ve 2024 yılının sonundan itibaren bütün akıllı cihazların Type-C portuna geçmesi gerektiğini söyleyen kanunda olduğu gibi.

iphone 14 pro

Her ne kadar yasa gayet açık ve yasayı koyan merci de dünyanın en önemli birliği olsa da, yine de Apple’ın bu karar karşısında direnip direnmeyeceği merakla bekleniyordu. İşte beklenen açıklama dün öğlen saatlerinde Apple pazarlama başkanı Grek Joswiak’dan geldi.

iPhone 14 Pro kablosuz şarj sorunu yaşıyor

Apple USB C hakkında açıklama yaptı

Joswiak: “Elbette ortada alınmış bir karar ve yasal zemine bağlanmış bir durum var. Bu nedenle bizim bu kurala uymaktan başka bir çaremiz bulunmuyor. Öte yandan Apple’ın geçmişine bakıldığında, hep kendi yolundan giden bir marka olduğu ve her zaman için önceliğini kendi mühendislerinin becerilerine verdiğini görüyoruz. Ancak dediğimiz gibi bize dayatılmış bir tarih var ve biz de buna uymak mecburiyetindeyiz.” şeklinde konuştu.

iPhone fiyatlarında artış

Bizzat Apple pazarlama başkanı tarafından yapılan bu açıklamalarla da anlaşıldığı üzere, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri bile olsanız, yasalar karşısında yapacak pek bir şeyiniz kalmayabiliyor.

Toyota elektrikli otomobiller konusunda hala kararsız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting