Ana SayfaGenelTwitter kullanıcıları başka sosyal ağlara göç ediyor

Twitter kullanıcıları başka sosyal ağlara göç ediyor

Twitter’ın Elon Musk’ın eline geçmesinden rahatsız olan insanlar, başka sosyal ağlara göç etmek için ilk adımları atıyor.

Elon Musk’ın aylarca süren tartışmaların ardından Twitter’ı satın aldı almasına ama bu yatırımının karşılığını alıp alamayacağı büyük bir soru işareti. Çünkü Musk’ın şirketi satın almak için 44 milyar teklif ettiği günden bu yana geçen sürede şirket ciddi anlamda değer kaybetti. Teknoloji dünyasındaki genel düşüşe bir de Musk’ın teklifinin yarattığı belirsizlik eklenince, Twitter’ın değeri 44 milyar doların çok altına düştü. Bu yüzden Musk bu yeni girişimine kayıpla başladı. Üstelik bu kayıp yakın gelecekte çok daha büyüyebilir.

Bildiğiniz gibi Elon Musk, politik olarak tartışmalı bir isim. Bu yüzden Musk’ın Twitter’ı satın alması, özellikle liberal kesim tarafından pek hoş karşılanmadı. Musk’ın sahibi olduğu bir platformda yer almak istemeyen bu kişiler, farklı sosyal ağların yolunu tutuyor.

Twitter ve Elon Musk ilk duruşmalarını 19 Temmuz'da yapacak

Elbette Twitter’ın yerini tutacak bir platform bulmak, üstelik bunu yaparken takipçilerini ve sosyal çevreni de beraberinde taşımak hiç de kolay değil. Bu yüzden bu kişiler şimdilik hesaplarını kapatmıyorlar. Ancak bu kişilerin Discord gibi platformlarda takipçilerini bir araya toplayıp, olası bir göç durumunda yeni bir platformda buluşabilmek için gerekli adımları attıkları söyleniyor. Bu kişiler, kalıcı bir göç öncesi gerekli adımları atmaya başlamış durumda. Yeni bir platforma kalıcı olarak geçip geçmeyecekleri, Elon Musk yönetimindeki şirketin nasıl bir tutum sergileyeceğine bağlı olacak.

The Witcher dizisinde şok ayrılık

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting