Elon Musk Twitter için daha düşük bir teklif sunabilir

Elon Musk Twitter

Elon Musk Twitter için ilk başta teklif ettiği 44 milyar dolarlık anlaşmayı tamamlamak yerine şirketi daha düşük bir fiyata almaya çalışacak.

Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolarlık çılgın bir teklif yapan Elon Musk, sosyal medya devini satın almak için oldukça hevesli görünüyordu. 44 milyar gibi şirketin pazar değerinin üstünde bir teklif yapması da şirketi alma konusunda ne kadar hevesli olduğunun göstergesiydi. Bu yüzden Twitter yönetimi sonunda teklifini kabul ettiğinde Musk’ın zaman kaybetmeden bu anlaşmayı tamamlayacağı düşünülmüştü. Ancak işler hiç de öyle olmadı.

Elon Musk, birkaç gün Twitter anlaşmasını durdurduğunu açıkladı. Bunun sebebi olarak ise şirketin kullanıcı sayısı konusunda dürüst olmadığı yönündeki iddiaları öne sürdü. Bildiğiniz gibi Twitter’ın gerçek kullanıcı sayısının kaç olduğuna dair çarpıcı iddialar ortaya atılmış, Twitter kullanıcılarının yüzde beşten fazlasının botların kontrol ettiği sahte hesaplar olduğu öne sürülmüştü. Şirketten bu konuda bir açıklama isteyen Musk, bu konu açıklığa kavuşana kadar anlaşmayı tamamlamayacağını söylemişti. Haliyle bu durum Musk Twitter’ı almaktan vaz mı geçti sorusunu doğurdu. Ancak görünüşe bakılırsa tüm bunlar Elon Musk’ın Twitter için daha az ödemesi için bir strateji olabilir.

Elon Musk, Twitter'ı 44 milyar dolara satın aldı

Bloomberg’in haberine göre dün bir konferansta konuşan Elon Musk Twitter’ı 44 milyardan daha düşük bir rakama satın almasının ihtimal dışı olmadığını söyledi. Musk ayrıca kendisine söylendiğine göre platformdaki bot hesap sayısını bilmenin mümkün olmadığını açıkladı. 44 milyar dolarlık teklifini düşürmeyi düşünmesinin sebebinin de bu bot sorunu olduğunu ifade etti.

Görünen o ki Donald Trump, Elon Musk Twitter anlaşması konusunda haksız değilmiş. Hatırlayacağınız gibi Trump birkaç gün önce bir açıklama yaparak Elon Musk’ın Twitter için hayatta o parayı ödemeyeceğini söylemişti.

Galaxy Z Fold 4 arka kamerasıyla etkileyecek