Elon Musk Twitter anlaşması federal soruşturma altında

Elon Musk Twitter davası 17 Ekim'de başlıyor

Elon Musk Twitter davası sırasında mahkemeye sunulan bir belge, Musk’ın bu anlaşma yüzünden federal soruşturma altında olduğunu ortaya çıkardı.

Bildiğiniz gibi haftalardır yaşanan gelgitlerin ardından Elon Musk’ın Twitter anlaşması nihayet tamamlanmak üzere. İlk başta Twitter için 44 milyar dolarlık bir teklif yapan, ancak Twitter yönetimi tarafından kabul edildikten sonra bu anlaşmadan cayan Musk, geçtiğimiz günlerde sürpriz bir kararla anlaşmayı tamamlamaya karar verdi. Musk’ın bir kez daha çark etmesiyle birlikte, başlamak üzere olan Musk-Twitter davası da askıya alındı. Musk’ın kısa süre içinde Twitter’ın resmi sahibi haline gelmesi bekleniyor.

Musk’ın anlaşmayı tamamlamaya karar vermesiyle birlikte haftalardır süren bu karmaşanın nihayet çözüme kavuşacağı düşünülüyordu. Ancak görünen o ki Elon Musk Twitter anlaşması daha çok su kaldıracak. Çünkü olaylı anlaşma bu kez de federal soruşturma altında.

Elon Musk Twitter davasının Şubat 2023'e ertelenmesini istedi

Elon Musk’a karşı başlatılan bu federal soruşturma, şu anda durdurulmuş olan Elon Musk Twitter davası kapsamında mahkemeye sunulan bir mektup sayesinde ortaya çıktı. Mahkemeye sunulan bu mektupta Twitter avukatları, Musk’ın federal büroya verdiği ifadede ne dediğini öğrenmek istiyorlar. FBI’ın Elon Musk hakkında neden soruşturma başlattığı bilinmiyor fakat Twitter anlaşmasıyla ilgili olduğu düşünülüyor. Çünkü mahkemeye sunulan mektupta Twitter avukatları Musk’ın bu yüzden federal soruşturma altında olduğunu söylüyor.

5 milyar cep telefonu bu yıl çöpe gidecek