Spotify’a yüksek kaliteli Platinium paketi geliyor

Spotify, video podcast yayıncılığı başlatıyor

Spotify, yüksek kalite ses teknolojisi HiFi’ı kullanıcılara sunacağı yeni paketi Platinium’u çok yakında kullanıma açacak.

Bugün müzik dünyasının değişilmez bir parçası haline gelen Spotify, hem abone sayısını hem de gelirini her geçen gün biraz daha arttırıyor. Ancak İsveçli merkezli şirket bununla yetinmeyip, hem daha fazla abone kazanmanın hem de mevcut abonelerine daha iyi hizmet sunmanın yollarını arıyor. Ancak görünen o ki bu daha iyi hizmet, daha yüksek bir faturayı da beraberinde getirecek.

Hatırlarsanız geçtiğimiz yılın başında Spotify HiFi adı verilen, yüksek ses kalitesi sunan bir proje şirket tarafından resmen duyurulmuştu. Aradan bir buçuk yıl geçmesine rağmen bu projede somut bir adım atılmayınca, şirketin HiFi projesinden vazgeçmiş olabileceği düşünüldü. Ancak gelen son bilgiler, HiFi projesinin hala gündemde olduğunu ve yakında bir Platinium paketin parçası olarak kullanıcılara sunulabileceğini gösteriyor.

Spotify 11 orijinal podcast'ini daha iptal ediyor!

Geçtiğimiz günlerde Spotify aboneliğini iptal etmeye çalışan bir kullanıcı, şirketten beklemediği bir e-posta aldı. Şirket aboneliğini sürdürmesi için bu kullanıcıya ilgisini çekebileceğini düşündüğü farklı alternatifler sunuyordu. Buraya kadar her şey normal. Çünkü çoğu platformda iptal girişiminde benzer bir yol izleniyor. Ancak şaşırtıcı olan Spotify’ın özel teklifi oldu. Çünkü bu kullanıcıya sunulan teklifte, henüz resmi olarak duyurulmamış Platinium paketi bulunuyordu. Bu tuhaf durumu fark eden kullanıcı, bu yazışmayı 9to5Mac ile paylaştı. Böylece HiFi özelliğini sunan Platinium paketinin şimdiden kullanıcılara sunulmaya başlandığı ve çok yakında resmi olarak çıkacağı ortaya çıkmış oldu.

Şirket HiFi özelliği sunan bu Platinium paketi aylık 19.99 dolara, yani standart abonelik ücretinin yaklaşık iki katına kullanıcılara sunuyor. Bu pakette HiFi’ın yanı sıra Studio Sound, Headphone Tuner, Audio Insights, Library Pro, Playlist Pro gibi özellikler de bulunduğu söyleniyor ama bu özelliklerin tam olarak neleri içerdiğini görmek için bu paketin çıkışını beklememiz gerekiyor.

5 milyar cep telefonu bu yıl çöpe gidecek