Ana SayfaGenelTwitter ve Elon Musk davası 28 Ekim'e ertelendi

Twitter ve Elon Musk davası 28 Ekim’e ertelendi

Twitter ve Elon Musk davası, iki taraf açısından bir anlaşma sağlanana kadar şu anda beklemede. İşte tüm detaylar.

Perşembe günü, Delaware Şansölye Mahkemesi Şansölyesi Yargıç Kathaleen St. Jude McCormick, Musk’ın avukatlarının duruşmayı durdurma yönündeki bir hareketinin ardından duruşmayı 28 Ekim’e kadar erteledi. Uzun süredir Twitter ve Elon Musk cephesinde sular durulmuyor. O derece ki ikili arasındaki problem uzun süredir devam ediyor. Musk’ın bot hesap sayıları ile ilgili problem yaratmasıyla birlikte konu mahkemeye kadar taşındı, ancak şimdi çözüm için iyi taraf da adımlar atmaya çalışıyor.

Twitter ve Elon Musk davası 28 Ekim'e ertelendi

Ancak, iki taraf ay sonuna kadar anlaşamazsa, dava tekrar başlayabilir. “İşlem saat 17.00’ye kadar kapanmazsa, 28 Ekim 2022’de taraflara, Kasım 2022 duruşma tarihlerini almak için o iletişime geçmeleri talimatı verildi” ifadeleri kullanıldı.

Duruşma,  Musk’ın davada görevden alınmasının planlandığı aynı gün geldi. Musk ve Twitter’ın bir anlaşmaya yaklaştığının son işareti artık bu duyurular diyebiliriz. Haftanın başlarında Musk, finansmanını tamamlaması ve davanın ertelenmesi koşuluyla, hisse başına 54.20 dolarlık orijinal fiyattan bir anlaşmayı kabul edeceğini söyledi. Twitter, anlaşmayı orijinal şartlarında kapatmak istediğini de doğruladı. Ancak o zamandan beri iki taraf hala düzenlemenin ayrıntıları üzerinde tartışıyor.  Musk’ın avukatları, şirketin anlaşmayı tehlikeye attığını iddia ederek, “Twitter evet cevabını kabul etmeyecek” diyerek dosyalamalarındaki anlaşmazlıklara atıfta bulundu. Söz konusu dava ile ilgili gelişmeleri takip edeceğiz.

Huawei son anlaşmasıyla ABD çip ambargosundan etkilenmeyebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting