Ana SayfaGenelElon Musk Twitter kodunu Tesla yazılımcılarına inceletiyor

Elon Musk Twitter kodunu Tesla yazılımcılarına inceletiyor

Elon Musk, Twitter kodlarının nasıl çalıştığını daha iyi anlayabilmek için bu kodu Tesla’dakl ekibine inceletiyor.

44 milyar dolarlık dev anlaşmanın tamamlanmasıyla birlikte Twitter’ın yeni sahibi olan Elon Musk, değerinden çok daha fazlasını ödeyerek satın aldığı bu yeni “oyuncağını” kurcalamaya devam ediyor. Bir yandan Twitter yönetiminde ciddi değişiklikler yapan, bir yandan platformun kendisinde radikal değişiklikler yapmayı planlayan Musk, bir yandan da Twitter kodunda neler gizlendiğini öğrenmeye çalışıyor.

Bildiğiniz gibi Musk, anlaşmadan caymaya çalıştığı dönemde Twitter hesaplarının arasında söylenenden daha çok bot ve sahte hesap olduğunu söylemişti. Ayrıca Twitter’ın kodları ile ilgili çeşitli suçlamalarda bulunmuştu. Şimdi Musk artık Twitter’ın kontrolünü ele geçirdiği için her iki konuyu da daha yakından teftiş etme şansına sahip. Musk tam da bunu yapıyor.

twitter 3

Bloomberg’in haberine göre Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra Tesla’daki yazılımcıları ve mühendisleri yeni şirketine getirerek Twitter kodlarını incelemeleri için görevlendirdi. Tesla’dan gelen bu ekibin hem Twitter kodlarıyla ilgili detayları öğrenmek hem de Musk’ın istediği değişiklikleri yapmak için eldeki kodu inceliyorlar. Bu yazılım ekibinin başlıca görevlerinden biri de Twitter kodunun nasıl çalıştığı Musk’a anlatmak.

Musk’ın Tesla ekibini Twitter’a getirmesi, Twitter’da halihazırda çalışan kişilere çok da güvenmediğini gösteriyor. Zaten son günlerde gelen haberler de bu çalışanların büyük bölümünün yakında şirkette olmayabileceğini gösteriyor.

Twitter kullanıcıları başka sosyal ağlara göç ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting